ISW назвав ключову ціль окупантів на Донеччині
ISW назвав ключову ціль окупантів на Донеччині

ISW назвав ключову ціль окупантів на Донеччині

Російські війська активізували наступальні дії на схід від Покровська, намагаючись оточити місто з північного сходу. Про це йдеться у звіті американського Інституту вивчення війни (ISW).

У неділю, 5 січня, російський воєнкор заявив, що війська РФ починаючи з 29 грудня активізували наступальні операції на схід від Покровська. Аналітики зі свого боку почали відстежувати повідомлення про відновлення російської активності в цьому районі ще 27 грудня.

ISW пише, що нещодавні російські наступи в районі Воздвиженки та Єлизаветівки, а також заяви про те, що російські сили просуваються далі на північ у напрямку до Водяного-Пругого та Баранівки, вказує на таке. Війська РФ можуть формувати виступ, який вони мають намір використовувати для оточення Покровська з північного сходу.

«Повідомляється, що підрозділи російської 41-ї САА перегруповувалися і відновлювалися в цьому районі протягом кількох місяців, і (військовий експерт Костянтин - ред.) Машовець оцінив наприкінці грудня 2024 року, що російське військове командування готувалося активувати підрозділи 41-ї САА на схід та північний схід від Покровська», – ідеться в повідомленні.

Раніше ISW оцінював, що військам РФ доведеться здійснити значні та швидкі просування в напрямку Новоекономічного (північний схід від Покровська) або в напрямку Мирнограда (схід від Покровська) і до нього, якщо росіяни мають намір у найближчі майбутньому оточити Покровськ як із північного сходу, так і з південного заходу.

За даними аналітиків, російське військове командування може оцінити, що просування через поля і невеликі поселення вздовж лінії Воздвиженка-Єлизаветівка-Мирне-Разине буде більш легким шляхом просування, ніж спроба прорватися через більш міські та добре захищені поселення населених пунктів Новоекономічне і Мирноград, які ближче до Покровська.

До слова, росіяни висловили стурбованість щодо здатності військових армії РФ реагувати на тривалі загальновійськові зусилля України з інтеграції можливостей радіоелектронної боротьби (РЕБ). Зокрема, щодо здатності українських сил завдавати ударів великої дальності поряд із проведенням наземних операцій.

Источник материала
loader
loader