Книжки шрифтом Брайля: Зеленська презентувала онлайн-бібліотеку для людей із порушеннями зору
Книжки шрифтом Брайля: Зеленська презентувала онлайн-бібліотеку для людей із порушеннями зору

Книжки шрифтом Брайля: Зеленська презентувала онлайн-бібліотеку для людей із порушеннями зору

Дружина Президента України Олена Зеленська презентувала онлайн-бібліотеку, яка допомагає читачам із порушеннями зору вибирати книжки, доступні шрифтом Брайля.

Як передає Укрінформ, про це перша леді написала у Фейсбуці.

«Шість крапок, розташованих у два стовпчики (по три в кожному). Офіційно визнана ЮНЕСКО мова, що життєво необхідна для спілкування. Легітимна – нарівні з усіма іншими мовами світу», - зазначила Зеленська.

За її словами, йдеться про абетку Брайля, розроблену французом Луїсом Брайлем, офіційний день якої сьогодні відзначають у світі.

«Вже дві сотні років ця абетка не лише забезпечує людям із порушеннями зору можливість читати. Вона забезпечує можливість здобувати освіту, інтегруватись у суспільство, можливість побачити небачене, наприклад твори мистецтва», - зауважила перша леді.

Також вона підкреслила, що написи шрифтом Брайля в музеї дають незрячим людям змогу відвідувати виставки, а дублювання ним навігації – пересуватися містом. «Революційні технології допомагають навіть «перекладати» шрифтом Брайля зображення за вікном авто – у реальному часі», - додала Зеленська.

Дублювання інформації шрифтом Брайля, на її думку, це про повагу до людей, про бажання створювати безбар’єрність навколо себе. «Завжди наголошую на цьому під час розробки наших проєктів і зустрічей спільноти «Бізнеси без бар’єрів». Наприклад, «Довідник безбар’єрності» має версію, надруковану цим шрифтом. Навіть ілюстрації в ній з конгревним тисненням, щоб незрячі люди могли побачити їх на дотик», - акцентувала дружина Президента.

Як зауважила перша леді, в Україні щороку зростає кількість підручників зі шрифтом Брайля, з’являються поштові та банківські відділення, оснащені відповідною навігацією. Але поки що цих зусиль замало, однак вони є, їх варто помічати та підсвічувати, оскільки своїм прикладом такі ініціативи надихають інших на створення безбарʼєрного простору.

«Наостанок хочу поділитися корисним, а саме унікальною онлайн-бібліотекою Braillem.com, яка допомагає незрячим і читачам із порушеннями зору вибирати й читати книжки, доступні шрифтом Брайля. Це безплатно, за замовленням книжки доставляють додому. А ще тут є курси з вивчення абетки Брайля для всіх, хто хоче опанувати унікальну мову – основну мову порозуміння зі світом для мільйонів людей», - підсумувала дружина Президента.

Як повідомляв Укрінформ, Зеленська назвала проєкти, які реалізуються в Україні, для того, аби життя людей із порушеннями зору було повноцінним.

Источник материала
loader
loader