Європарламентар застерігає від квапливого перемир'я з Путіним
Європарламентар застерігає від квапливого перемир'я з Путіним

Європарламентар застерігає від квапливого перемир'я з Путіним

Лідер групи Європейської народної партії в Європарламенті Манфред Вебер закликав не квапитися укладати короткострокову угоду з Путіним щодо миру в Україні.

Про це німецький політик заявив в інтерв’ю виданням медіагрупи Funke, передає Укрінформ. 

Захід, на думку консерватора, не має права пропонувати Володимиру Путіну короткострокову угоду, але повинен встановити для нього чіткі межі.

Військовий злочинець Путін, переконаний Вебер, є носієм імперського мислення, тож треба посилити військову підтримку України для того, щоб війна насправді закінчилась.

«Ми думали, що це мислення закінчилося з Другою світовою війною в Європі. Це не той випадок. Ми під прицілом Путіна», - сказав Вебер. 

За його словами, зараз Німеччина витрачає на допомогу Україні лише близько 0,64% свого валового внутрішнього продукту. 

«Питання не в тому, чи переживемо ми як Європа фінансово війну в Україні; ЄС завжди контролюватиме це своєю фінансово-економічною силою», – зауважив парламентарій. 

На його думку, цього року мова йде про те, як може виглядати стабільний мир і порядок безпеки в Європі в середньостроковій і довгостроковій перспективі.

Лідер консервативної партії в Європарламенті додав, що витрати на оборону самої Німеччини також повинні бути понад 2% ВВП, що є «абсолютним мінімумом». Німеччина і Європа знаходяться під прицілом Росії та не повинні покладатися лише на допомогу США, вважає він.

Вебер також виступає за спільні закупівлі озброєнь на рівні ЄС, створення європейського протиракетного щита та бригади кіберзахисту. Східний кордон НАТО також необхідно захищати разом, переконаний політик.

Як повідомлялось, 20 січня Дональд Трамп вступить на посаду президента США. Київ і європейські союзники побоюються, що Трамп може змусити Україну піти на далекосяжні поступки Росії.

Фото: European Parliament

Теги по теме
Украина война Владимир Путин Германия Европарламент
Источник материала
loader