У Польщі військового, який стріляв по авто, звинувачують у замаху на вбивство
У Польщі військового, який стріляв по авто, звинувачують у замаху на вбивство

У Польщі військового, який стріляв по авто, звинувачують у замаху на вбивство

Районна прокуратура Білосток-північ висунула обвинувачення щодо замаху на вбивство польському військовому, який напередодні у стані алкогольного сп’яніння відкрив вогонь з автоматичної зброї по цивільному автомобілю.

Про це повідомив PAP речник Окружної прокуратури у Варшаві Антоні Скіба, передає Укрінформ.

За словами прокурора, йдеться про 25-річного військовослужбовця зі складу 18-ї механізованої дивізії, який бере участь в операції «Безпечне Підляшшя» на польсько-білоруському кордоні. Військовий, прихопивши табельну зброю, самовільно залишив розташування військового табору у населеному пункті Мельник Підляського воєводства поблизу кордону з РБ.

На одній з місцевих доріг він затримав цивільний автомобіль, в якому був батько з 13-річною донькою, а потім почав стріляти по ньому. За щасливим збігом обставин ніхто з цивільних осіб не отримав поранень, хоча куля потрапила у крісло пасажира.

Загалом стрілець здійснив не менше 65-ти пострілів.

За словами прокурора, затриманий військовослужбовець на момент інциденту був у стані алкогольного сп’яніння, у його крові зафіксовано два проміле алкоголю. Він відкидає звинувачення у замаху на вбивство, підкреслюючи, що не пам’ятає обставин інциденту.

Віце-прем’єр-міністр, міністр національної оборони РП Владислав Косіняк-Камиш повідомив, що військовий буде звільнений зі служби і відповідатиме у відповідності до Кримінального кодексу РП.

Як передавав Укрінформ, у Польщі з 1 серпня 2024 року триває операція з гарантування безпеки на кордоні з Білоруссю під назвою “Безпечне Підляшшя”, в якій візьмуть участь до 17 тис. військовослужбовців.

З 13 червня минулого року на ділянці понад 60 км на польсько-білоруському кордоні запроваджено буферну зону.

У 2022 році Польща побудувала на кордоні з Білоруссю загородження заввишки 5,5 м і завдовжки 186 км, встановила сучасну систему електронного моніторингу у відповідь на штучне створення від літа 2021 року Білоруссю та Росією міграційного тиску на кордоні РБ з Польщею та Балтійськими країнами. Станом на сьогодні здійснюється модернізація цього загородження.

Як повідомляв Укрінформ, Варшава до 2028 року в межах масштабної програми “Щит Схід” також побудує на кордоні з Росією і Білоруссю укріплення, системи виявлення й оповіщення, передові бази, логістичні вузли й системи протидії безпілотникам.

Фото: РАР

Теги по теме
Польща
Источник материала
loader