Американські оператори звинуватили Китай в хакерській атаці – ціллю були члени уряду США
Американські оператори звинуватили Китай в хакерській атаці – ціллю були члени уряду США

Американські оператори звинуватили Китай в хакерській атаці – ціллю були члени уряду США

Американські телекомунікаційні компанії AT&T і Verizon повідомили, що більше не спостерігають активності хакерської групи "Salt Typhoon" у своїх мережах. Раніше ця китайська група зламала щонайменше дев'ять американських телекомунікаційних компаній у межах багатомісячної кампанії зі шпигунства за високопосадовцями.

Як заявила компанія Verizon, після значних зусиль, спрямованих на ліквідацію інциденту, активність "Salt Typhoon" у їхній мережі була повністю припинена, повідомляє 24 Канал з посиланням на PCMag. Висновки компанії підтвердили незалежні експерти з кібербезпеки.

Представники компаній заявили, що вони продовжуватимуть тісно співпрацювати з урядовими органами, іншими телекомунікаційними компаніями та незалежними експертами, щоб розслідувати цей інцидент і захистити дані своїх клієнтів.

Попри заяви Verizon, компанія утрималася від прямого звинувачення Китаю в атаках. Натомість AT&T прямо поклала відповідальність на Китай, зазначивши, що метою хакерів були "певні індивіди, що викликають інтерес іноземної розвідки".

Обидві компанії повідомили постраждалих клієнтів про інцидент і вжиті заходи.

Т-Mobile також підтвердила атаку пов’язану з "Salt Typhoon"

Наприкінці листопада компанія T-Mobile заявила, що виявила спроби проникнення в її системи, які походили з мережі дротового провайдера, підключеного до неї. Щоб захиститися, T-Mobile розірвала зв’язок із цим провайдером, оскільки вважала, що він міг залишатися під загрозою компрометації.

У своїй заяві T-Mobile зазначила, що її захисти змогли запобігти витоку конфіденційної інформації клієнтів і забезпечили безперебійність послуг. Водночас компанія не змогла остаточно ідентифікувати зловмисників, чи були це хакери "Salt Typhoon" чи інша група. Результати розслідування передано уряду США.

Раніше чиновники США назвали інцидент "найгіршим зломом телекомунікацій в історії країни". Вони зазначили, що повне усунення хакерів вимагало фізичної заміни тисяч застарілих маршрутизаторів і комутаторів у телекомунікаційних мережах країни.

Источник материала
loader