Новий «президент» Грузії після інавгурації підписав закони, що забороняють маски і піротехніку на мітингах
Новий «президент» Грузії після інавгурації підписав закони, що забороняють маски і піротехніку на мітингах

Новий «президент» Грузії після інавгурації підписав закони, що забороняють маски і піротехніку на мітингах

П'ята президентка Саломе Зурабішвілі, яка не визнає легітимності парламенту, їх не підписала і не наклала вето.

Новий «президент» Грузії Михеїл Кавелашвілі, легітимності якого не визнають опозиція та частина міжнародних партнерів країни, у день інавгурації підписав низку законів, зокрема про заборону масок і піротехніки на мітингах.

Про це повідомляє «Эхо Кавказа».

Ці закони були затверджені грузинським парламентом у прискореному режимі 13 грудня.

П'ята президентка Саломе Зурабішвілі, яка не визнає легітимності парламенту, їх не підписала і не наклала вето.

Підписані закони передбачають, що з 30 грудня 2024 року у Грузії забороняється закривати обличчя під час акцій протесту, а також використовувати піротехніку і лазери. За порушення належить сплатити штраф у розмірі 2000 ларі (708 доларів).

Також відсьогодні у країні забороняється організоване перекриття доріг та несанкціоноване розміщення протестних трафаретів / написів / плакатів — за це передбачено штраф у 1000 ларі (354 доларів).

Крім цього, вносяться зміни в закон «Про державну службу», які, на думку правозахисників, полегшують звільнення співробітників з політичних мотивів.

Правозахисники вважають підписані ініціативи «репресивними», «обмежувальними», «каральними» та «недемократичними».

Зурабішвілі, коментуючи підписання законів, написала у соцмережі Х: «Нова хвиля насильства та репресій з нагоди фактичної інавгурації фактичного президента. Він щойно підписав нові закони, що обмежують свободу зібрань і санкціонують чистки на державній службі».

Висуванця від керівної партії «Грузинська мрія», ексдепутата парламенту Михеїла Кавелашвілі, обрали президентом Грузії 14 грудня. Він був єдиним кандидатом і отримав 224 із 225 голосів присутніх членів колегії виборців. Опозиція у процесі участі не брала.

  • Читайте також: Щоб уникнути побиття, треба мати зброю

28 листопада Європейський парламент не визнав результатів парламентських виборів у Грузії 26 жовтня і закликав провести повторні вибори впродовж року. Цього ж дня прем'єр-міністр Грузії Іраклій Кобахідзе заявив, що Грузія відмовляється від переговорів щодо вступу до ЄС до 2028 року.

З того часу в Грузії тривають протести. Силовики вже кілька разів пробували розігнати протестувальників, застосовуючи силу до журналістів та мітингарів. Силовики використовували сльозогінний газ і водомет, у відповідь протестувальники захищалися піротехнікою.

Під час протестів у Тбілісі силовики завдали ушкоджень понад 70 журналістам і телеоператорам. Учасники протестів, серед яких і медійники, повідомляють, що їм телефонують невідомі люди й погрожують. 

  • Читайте також: «Іншим було гірше, але й мене били непогано». Як грузинська поліція нападає на журналістів

Фото: AFP

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Теги по теме
Протест Президент Грузия Закон Законодавство
Источник материала
Упоминаемые персоны
loader
loader