Про це повідомило Міністерство соціальної політики, передає Укрінформ.
«Відтепер учасники бойових дій зможуть отримати високофункціональний протез без проведення первинного протезування, якщо це рекомендовано мультидисциплінарною реабілітаційною командою, а також у всіх випадках високої ампутації кінцівки або подвійної ампутації», - йдеться в повідомленні.
Раніше отримати такий виріб можна було лише через 12 місяців після первинного протезування.
Крім того, скорочено до 3 років строк експлуатації протеза, отриманого при первинному протезуванні, а також для військових, які повертаються до служби.
Водночас удвічі збільшено норматив забезпечення військових вкладишами для кукс верхніх і нижніх кінцівок, унормовано внесення інформації про високофункціональний виріб, отриманий за рахунок благодійної або гуманітарної допомоги, до Централізованого банку даних проблем з інвалідності, скорочено перелік документів, які протезно-ортопедичні підприємства подають до Фонду соцзахисту осіб з інвалідністю щодо забезпечення військових високофункціональним протезом.
Додатково підвищено граничну вартість високофункціональних протезів для учасників бойових дій. Залежно від рівня ампутації гранична ціна протезу верхньої кінцівки сягає майже 4,3 млн грн, а нижньої кінцівки — до 3,8 млн грн.
Окрім цього, розширено доступ до забезпечення виробами підвищеної функціональності. Зокрема, до переліку виробів додано протез плеча із зовнішнім джерелом енергії з електронним ліктьовим вузлом, протез після вичленення в плечовому суглобі із зовнішнім джерелом енергії з електронним ліктьовим вузлом, протез стегна модульного типу з колінним вузлом Genium X3 з електронним керуванням, протез після вичленення в тазостегновому суглобі модульного типу з колінним вузлом Genium X3 з електронним керуванням.
Як повідомлялося, станом на середину листопада 70% кластерних лікарень створилиреабілітаційні відділення.