В Єдиному реєстрі осіб, зниклих безвісти за особливих обставин - майже 60 тисяч українців
В Єдиному реєстрі осіб, зниклих безвісти за особливих обставин - майже 60 тисяч українців

В Єдиному реєстрі осіб, зниклих безвісти за особливих обставин - майже 60 тисяч українців

В Єдиному реєстрі осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, станом на сьогодні в активному розшуку перебуває майже 60 тисяч людей. Про це поінформував начальник відділу Управління з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин Міністерства внутрішніх справ України Дмитро Богатюк, повідомляє «Укрінформ».

«З моменту початку дії Єдиного реєстру осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, до нього було внесено відомості про понад 70 тисяч осіб, які вважалися зниклими безвісти. Станом на сьогодні близько 60 тисяч досі перебуває в активному розшуку», - сказав Дмитро Богатюк. 

За його словами, інші громадяни - це або ті особи, які вже були встановлені і повернуті живими додому, або, на жаль, ті, яких ідентифікували серед загиблих.

У липні журналісти-розслідувачі  «Слідство.Інфо» з посиланням на дані співрозмовників у поліції повідомляли, що у селі Кринки, що на лівому березі Дніпра на Херсонщині, в період із жовтня 2023-го до кінця червня 2024-го зникли безвісти 788 українських військових. За інформацією правоохоронців, за цей період з Кринків вдалося вивезти та поховати 262 загиблих захисників.

Як зауважує «Слідство.Інфо», морські піхотинці в розмові з журналістами неодноразово розповідали, що росіяни не беруть полонених у Кринках. Утім, у списках на обмін і в повідомленнях про полон все ж трапляються прізвища тих, хто зник саме в Кринках.Розслідувачі також поспілкувалися з десятком матросів, човнярів і медиків, які були в цьому населеному пункті особисто або доправляли туди людей. Більшість з опитаних сказала, що оборона села від самого початку була важким завданням, а ресурс був обмежений.

Читайте також:

  • Червоний Хрест попередив про фейкову спам-розсилку родинам зниклих безвісти та полонених
  • Росіяни створюють фейкові чатботи Координаційного штабу з питань військовополонених для збору даних українців
  • Сімʼї полонених та зниклих безвісти громадян сповіщатимуть через «Дію»
  • УГСПЛ запустила телеграм-бот, що допоможе скласти заяву до суду про встановлення факту смерті зниклого військового

Фото: «Укрінформ»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Теги по теме
МВД
Источник материала
loader