Про що говорили в етері марафону «FreeДом» 23 грудня 2024 року
Про що говорили в етері марафону «FreeДом» 23 грудня 2024 року

Про що говорили в етері марафону «FreeДом» 23 грудня 2024 року

Боротьба за Дніпровські плавні, припинення транзиту російського газу, протести в Грузії, екологічна катастрофа на Кубані.

«Детектор медіа» щодня відстежує головні теми, гостей та тенденції в етері марафонів «Єдині новини #UAРазом» та «FreeДом», а також окремо аналізує якість мовлення.

Телеканали: «FreeДом», «Інтер» 

У блоці каналу «FreeДом» керівник проєктів з безпеки Центру глобалістики «Стратегія ХХІ» Павло Лакійчук назвав загрозу ворожої масштабної десантної операції в Херсоні перебільшеною. За словами Лакійчука, на Наддніпрянському напрямку йде боротьба за Дніпровські плавні — безліч островів і проток. Ця боротьба через свою специфіку потребує особливих видів підготовки. Для масштабної ж висадки десанту на лівий (окупований) або на правий берег Дніпра необхідні інші сили і в значно більшій кількості, наголосив гість. 

Член політради «Єдиного національного руху» Грузії Дмитро Шашкін назвав єдиною людиною, яка може вивести Грузію із глибокої політичної кризи, колишнього президента Міхеїла Саакашвілі. Нинішня президентка Саломе Зурабішвілі може випустити Саакашвілі з в’язниці, проте не робить цього. Водночас національний рух на прохання самого Міхеїла Саакашвілі зняв з порядку денного вимогу про його звільнення, щоб не порушувати єдність опозиції. А єдине, що може зараз робити грузинський народ — це протестувати, вимагати зміни влади та нових виборів, повідомив Шашкін.

Засновник компанії-розробника дронів «Перший контакт» Валерій Боровик прокоментував ураження складу компонентів для «Шахедів» на території економічної зони «Алабуга» в Росії. За словами гостя, росіяни закуповують деталі для виробництва дронів на кілька місяців наперед, тож «можна сказати, що десь до місяця у них випало виробництво і відповідно постачання для атак по Україні таким родом безпілотників». Те, що наші БпЛА зуміли обійти захист об’єкту, на думку Боровика, дуже позитивно, адже таким чином будуть збережені життя наших людей і наша інфраструктура. 

Заступник директора Асоціації енергетичних і природних ресурсів України Андрій Закревський, коментуючи припинення з 1 січня 2025 року транзиту Україною російського газу, висловив припущення, що Україна «замість хаба захід-схід може стати хабом північ-південь між Балтикою і Чорним морем з постачання енергоносіїв до Європи». Не варто думати, що прем’єр Словаччини Фіцо, вимагаючи продовження транзиту, дбає про свій народ, зауважив Закревський, адже словацькі компанії сказали, що обійдуться без російського газу, тож Фіцо переслідує, певне, власні інтереси.  

У блоці каналу «Інтер» про наслідки пожежі на складі компонентів для «Шахедів» в економічній зони «Алабуга» говорив керівник групи компаній DroneUA, експерт у сфері безпілотних технологій і робототехніки Валерій Яковенко. За його словами, відновити технології, які є підсанкційними, в Росії немає можливості, канали поставок дуже обмежені. Отже, знищення такого обладнання стовідсотково вплине на можливості ворога завдавати ударів. 

Політологиня-американістка Олександра Філіпенко прокоментувала повідомлення про приїзд до Києва майбутнього спеціального представника США з питань України і Росії Кіта Келлога. Гостя назвала появу Келлога в Києві символічним жестом: саме Келлог конкретно займається в адміністрації Трампа питаннями завершення війни Росії проти України, виступає перед пресою і, напевне, оприлюднюватиме відповідні пропозиції Трампа, які надійдуть ще до інавгурації. Отже, плани команди Трампа будуть відомі заздалегідь, що дасть можливість команді Зеленського підготуватися до цих переговорів. Що стосується зустрічі Трампа і Путіна, то, на думку Олександри Філіпенко, вона може відбутися на нейтральній території, наприклад, в Ізраїлі, або ж онлайн. Складається враження, що контакти між адміністрацією Путіна і перехідною адміністрацією Трампа вже відбуваються, зазначила гостя. 

Російський політолог Олександр Морозов говорив зокрема про ситуацію на Кубані, де місцеві мешканці звинуватили владу в ігноруванні екологічної катастрофи після аварії танкерів у Керченській протоці, наслідки якої громадянам і волонтерам доводиться ліквідувати самотужки, причому не дуже успішно. Люди пишуть Путіну, стукають у всі двері, однак організація наслідків на нулі, констатував Морозов. Утім, в Росії, за його словами, так було завжди. Ця катастрофа свідчить про поганий стан танкерного флоту, тож її повторення більш ніж ймовірно. Така ж ситуація і зі зношеними літаками, відзначив гість, люди потроху починають боятися літати. Це все — російське сьогодення.      

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Источник материала
loader
loader