Правозахисники ідентифікували понад 260 осіб, причетних до переслідувань жителів Криму
Правозахисники ідентифікували понад 260 осіб, причетних до переслідувань жителів Криму

Правозахисники ідентифікували понад 260 осіб, причетних до переслідувань жителів Криму

Усі вони будуть внесені до Чорного списку для здійснення подальшої адвокації в Україні та за її межами, зокрема накладення персональних санкцій.

Українські правозахисники ідентифікували понад 260 осіб, які причетні до переслідувань кримчан. Про це повідомляє Центр прав людини Zmina. 

Усі незаконні дії по відношенню до цивільного населення на території тимчасово окупованого Криму вчиняють місцеві посадовці — слідчі, прокурори та судді, серед яких колаборанти та громадяни Росії.

Центр прав людини Zmina збирає персональні дані переслідувачів для внесення їх до Чорного списку посадових осіб і здійснення подальшої адвокації в Україні та за її межами, зокрема накладення персональних санкцій.

«Для того щоб мати можливість у перспективі притягнути окупаційних посадовців до кримінальної відповідальності за порушення прав людини в Криму, повинен бути дієвий механізм як на національному, так і на міжнародному рівні. Тож створення Чорного списку посадових осіб має на меті показати цілісну картину щодо кількості посадовців, які причетні до переслідувань і незаконного ув’язнення цивільного населення в окупованому Криму та на території РФ, а також видів злочинів, що скоїли зазначені посадовці, з метою накладення персональних санкцій», — кажуть правозахисники.

За їхніми спостереженнями, з моменту окупації Кримського півострова Російська Федерація як держава-окупант і сторона міжнародного збройного конфлікту зухвало ігнорує норми міжнародного гуманітарного права та систематично порушує права людини щодо українських громадян, які перебувають під захистом Конвенції про захист цивільного населення під час війни. Політично мотивованими переслідуваннями, свавільними ув’язненнями за сфабрикованими кримінальними справами, незаконними обшуками в помешканнях та судилищами на території окупованого Криму, депортаціями політув’язнених та ігноруванням їхнього становища в місцях несвободи Росія систематично порушує свої зобов’язання відповідно до міжнародного гуманітарного права та міжнародного права захисту прав людини.

Національні та міжнародні правозахисні організації протягом десяти років російської окупації Криму фіксували безліч фактів насильницьких зникнень, тортур, позасудових покарань, політично мотивованих переслідувань та незаконних ув’язнень кримських активістів, використання «юридичних» і позаправових механізмів та інструментів для прямої та непрямої дискримінації кримськотатарського корінного населення та українців Криму й знищення будь-яких форм руху спротиву окупації чи підтримки зв’язку з Україною. З початком повномасштабного вторгнення РФ на територію України кількість порушень прав людини на території Криму зростає, але до відповідальності за всі ці скоєні злочини досі нікого не притягнуто, відзначили правозахисники.

Раніше повідомлялось, що у тимчасово окупованому Криму з 2014 року зафіксовано щонайменше 28 випадків переслідувань неповнолітніх. За даними Кримськотатарського ресурсного центру, підлітків переслідують в адміністративному порядку і застосовують такі види покарань, як штрафування батьків або декілька діб арешту самим неповнолітнім (є також випадок, коли підлітків засудили до позбавлення волі на декілька років з відбуванням покарання в колонії). 

Читайте також: 

  • У російських в'язницях перебуває близько 280 кримських політв’язнів, — Леніє Умерова

  • Війна за Крим: тактики кризових комунікацій окупаційної влади та можливості для України

Фото: з відкритих джерел

Читайте також
Європарламент ухвалив резолюцію щодо звільнення кримських політв’язнів
У тимчасово окупованому Криму росіяни заарештували та вивезли в невідомому напрямку незрячого активіста Сізікова
В окупованому Криму активісти руху «Жовта стрічка» провели флешмоб «Це — Україна»
Zmina зафіксувала 162 випадки тиску на журналістів в окупованому Криму за останні два роки
Названо імена причетних до переслідування незалежних журналістів у Криму
Перший крок до трибуналу над Путіним: у Гаазі відкрився Міжнародний центр судового переслідування за злочин агресії
Команда «Детектора медіа» не лише бореться за якість української журналістики, але й розповідає про суспільно важливі процеси в Україні. Наші журналісти пишуть про досягнення та проблеми громадського сектору й показують, як активісти впливають на реформи.

Запрошуємо вас долучитися до Спільноти «Детектора медіа». Та разом працювати над тим, щоб ініціативи, які захищають демократичні цінності, ставали більш видимими.
Долучитись
Теги по теме
Крым оккупация
Источник материала
loader
loader