У Києві діти-сироти та діти позбавлені батьківського піклування отримали сертифікати на квартири
У Києві діти-сироти та діти позбавлені батьківського піклування отримали сертифікати на квартири

У Києві діти-сироти та діти позбавлені батьківського піклування отримали сертифікати на квартири

Столичний голова вручив у мерії 22 сертифікати на отримання житла киянам — дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування. У багатьох з них уже є власні діти. А деякі воюють на фронті. Так, замість Кирила, який захищає Україну, сертифікат на отримання житла отримала його тітка.

До речі, квартири у новобудові на проспекті Академіка Глушкова, вже обладнані електроплитами та сантехнікою. Правда, нове житло новосели ще не бачили. Про те, що вони отримають квартири, більшість дізналася лише напередодні, що стало дуже несподіваним і приємним сюрпризом.

«Після присвоєння поштової адреси, кияни отримають ордери і зможуть облаштовувати життя в нових оселях. Нагадаю, цього року ми вже передали 28 квартир дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування. У 2024-му на пільговий квартирний облік у столиці взяли 65 дітей-сиріт. Загалом у черзі на житло — 528 людей з-поміж дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Звісно, надати житло одразу всім не можемо. Втім, поступово столиця вирішує це питання» мер

Він також зазначив, що забезпечення киян — дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, житлом — це частина роботи столичної влади з підтримки вразливих категорій населення.

«Ми знаходимо можливості допомагати навіть у цих складних воєнних умовах. Відтепер ці люди матимуть можливість на кращі й комфортні умови життя»

У КМДА вказують, що місто щороку намагається надавати житло дітям-сиротам та дітям позбавленим батьківського піклування.

«Міська влада приділяє особливу увагу цьому питанню. Держава гарантує житло дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування. Втім, черга на квартири постійно зростає, а законодавство не передбачає грошову компенсацію на придбання житла. Тому місто власними силами намагається розв’язати це питання, закуповуючи квартири для соціально незахищених категорій. У Києві відкрили два гуртожитки для хлопців і дівчат віком від 15 до 23 років з-поміж дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Там вони можуть жити в очікуванні на соціальну квартиру. Звісно, що це комплексно не розв’язує проблеми з житлом для дітей-сиріт. Утім, такими малими кроками місто намагається надати їм належний соціальний захист»

Своєю чергою новосели подякували столичній владі та громаді за турботу та підтримку. Так, мама двох чудових дітей, 30-річна Даша Тюмєнєва, розповіла «Вечірньому Києву», що як дитина, позбавлена батьківського піклування, виховувалась у дитячому будинку сімейного типу. Її тато помер, а маму позбавили батьківських прав.

«Ми живемо учотирьох в однокімнатній квартирі, яку я отримала від держави, коли вже мала двох дітей. Стояла в черзі на розширення. Думала доведеться чекати 10-15 років і не очікувала так швидко отримати двокімнатну квартиру ще й під час війни. Ми з дітьми дуже раді та щасливі, бо це справжнє новорічне диво», — сказала Даша.

Отримав сертифікат на однокімнатну квартиру й 24-річний Олександр. Він став круглим сиротою у 16 років, коли померла його мама.

«До цього я жив у гуртожитку. Новина про виділення квартири стала для мене несподіванкою та приємно шокувала», — зізнається Олександр.

Раніше Хрещатик повідомляв: Інвестори "Київміськбуду" вийшли на мітинг — Київрада підтримала докапіталізацію на суму ₴2,56 млрд

Источник материала
loader
loader