Як передає Укрінформ, про це повідомляє BBC.
За словами глави Міноборони Данії Троельса Лунда Поульсена, сума вимірюється «двозначною цифрою мільярдів у кронах».
Міністр оборони не назвав точну суму, але данські ЗМІ підрахували, що вона становитиме близько 12-15 мільярдів крон (щонайменше 1,6 мільярда доларів США).
Він додав, що ці кошти дозволять придбати, зокрема, два нових інспекційних кораблі й два нових безпілотники великої дальності.
Також планується профінансувати збільшення чисельності персоналу Арктичного командування в гренландській столиці Нуук і модернізацію одного з трьох основних цивільних аеропортів Гренландії для обслуговування надзвукових винищувачів F-35.
«Ми не інвестували достатньо в Арктику протягом багатьох років. Тепер ми плануємо посилити свою присутність», — сказав міністр.
Як повідомляв Укрінформ, обраний президент США Дональд Трамп заявив, що хоче, аби Гренландія була під контролем США.
Прем’єр-міністр Гренландії Муте Егеде відповів, що Гренландія не продається.
Під час своєї першої каденції Трамп заявляв, що розглядає можливість купівлі Гренландії, і скасував державний візит до Данії після того, як данські чиновники заявили, що автономна територія, яка є частиною їхнього королівства, не продається.
Із 1867 року США неодноразово намагалися купити найбільший у світі острів. Гренландія є частиною континенту Північна Америка, але вона має тісні геополітичні зв'язки з Європою і отримує фінансування від ЄС, оскільки класифікується як заморська територія, пов'язана з блоком через Данію.
Територія має вихід до Арктики, де між країнами точиться боротьба за ресурси в регіоні. У Гренландії є золото, срібло, мідь і уран, також вважається, що у водах біля цієї території є значний потенціал для видобутку нафти.