За словами його батьків і офіційних осіб Сан-Франциско , Сучір Баладжі, колишній інженер OpenAI і інформатор, який допомагав навчати системи штучного інтелекту, що стоять за ChatGPT, а пізніше сказав, що вважає, що ці методи порушують закон про авторське право. Йому було 26.
Баладжі працював в OpenAI майже чотири роки, перш ніж залишити роботу в серпні. Він був добре оцінений колегами в компанії з Сан-Франциско, де співзасновник цього тижня назвав його одним із найсильніших учасників OpenAI, який мав важливе значення для розробки деяких її продуктів.
«Ми спустошені, дізнавшись про цю неймовірно сумну новину, і наші серця з близькими Сучіра в цей важкий час», — йдеться в заяві OpenAI.
Баладжі був знайдений мертвим у своїй квартирі в Сан-Франциско 26 листопада, поліція заявила, що це «схоже на самогубство». Жодних доказів нечесної гри під час первинного розслідування не виявлено». Головна судово-медична експертиза міста підтвердила смерть – самогубство.
Його батьки, Пурніма Рамарао та Баладжі Рамамурті, сказали, що вони все ще шукають відповіді, описуючи свого сина як «щасливого, розумного та сміливого молодого чоловіка», який любив піші прогулянки та нещодавно повернувся з подорожі з друзями.
Баладжі виріс у районі затоки Сан-Франциско і вперше прибув до молодої дослідницької лабораторії штучного інтелекту для літнього стажування 2018 року під час вивчення інформатики в Каліфорнійському університеті Берклі. Через кілька років він повернувся до роботи в OpenAI, де один із його перших проектів під назвою WebGPT допоміг прокласти шлях для ChatGPT.
«Внесок Сучіра в цей проект був суттєвим, і він не мав би успіху без нього», — сказав співзасновник OpenAI Джон Шульман у публікації в соціальних мережах, присвяченій пам’яті Баладжі. Шульман, який залучив Баладжі до своєї команди, сказав, що таким винятковим інженером і вченим зробило його увага до деталей і здатність помічати тонкі помилки або логічні помилки.
«Він мав хист знаходити прості рішення та писати елегантний код, який працював», — писав Шульман. «Він ретельно й ретельно продумував би деталі».
Пізніше Баладжі перейшов до організації величезних наборів даних онлайн-статей та інших засобів масової інформації, які використовуються для навчання GPT-4, четвертого покоління флагманської великої мовної моделі OpenAI і основи для відомого чат-бота компанії. Саме ця робота зрештою змусила Баладжі поставити під сумнів технологію, яку він допоміг створити, особливо після того, як газети, романісти та інші почали подавати до суду на OpenAI та інші компанії ШІ за порушення авторських прав.
Вперше він висловив свою стурбованість New York Times , яка повідомила про це в жовтневому профілі Баладжі.
Пізніше він сказав Associated Press, що «спробує дати свідчення» у найвагоміших справах про порушення авторських прав і вважав позов, поданий New York Times минулого року, «найсерйознішим». Адвокати Times назвали його в судовій заяві 18 листопада як людину, яка може мати «унікальні та відповідні документи», що підтверджують звинувачення у навмисному порушенні авторських прав OpenAI.
Його записи також були витребувані адвокатами в окремій справі, порушеній авторами книг, включаючи комедійну актрису Сара Сільверман, згідно з судовою заявою.
«Неприємно навчатися на даних людей, а потім конкурувати з ними на ринку», — сказав Баладжі AP наприкінці жовтня. «Я не думаю, що ви повинні бути в змозі це зробити. Я не думаю, що ви можете зробити це законно».
Він сказав AP, що поступово розчаровувався в OpenAI, особливо після внутрішніх потрясінь, які призвели до того, що минулого року рада директорів звільнила, а потім знову найняла генерального директора Сема Альтмана. Баладжі сказав, що він загалом стурбований тим, як розгортаються його комерційні продукти, включаючи їхню схильність до поширення неправдивої інформації, відомої як галюцинації.
Але з «сумки питань», якими він був стурбований, за його словами, він зосередився на авторському праві як на тому, з яким «фактично можна щось зробити».
Він визнав, що це непопулярна думка в дослідницькій спільноті штучного інтелекту, яка звикла витягувати дані з Інтернету, але сказав, що «їм доведеться змінитися, і це питання часу».
Його не було усунено, і неясно, якою мірою його викриття будуть прийняті як докази в будь-яких судових справах після його смерті. Він також опублікував особистий пост у блозі зі своїми думками з цього приводу.
Шульман, який звільнився з OpenAI у серпні, сказав, що він і Баладжі випадково пішли в той самий день і відсвяткували з колегами того вечора вечерею та напоями в барі Сан-Франциско. Інший наставник Баладжі, співзасновник і головний науковий співробітник Ілля Суцкевер, залишив OpenAI кількома місяцями раніше, що Баладжі сприйняв як ще один поштовх до відходу.
Шульман сказав, що Баладжі розповів йому на початку цього року про свої плани залишити OpenAI і що Баладжі не думав, що ШІ, кращий за людину, відомий як штучний загальний інтелект, «незабаром, як, здається, вірила решта компанії». ”. Молодший інженер висловив зацікавленість у отриманні докторського ступеня та вивченні «деяких більш незвичайних ідей про те, як розвивати інтелект», — сказав Шульман.
Сім'я Баладжі повідомила, що меморіал планується провести пізніше цього місяця в Індійському громадському центрі в Мілпітасі, штат Каліфорнія, неподалік від його рідного міста Купертіно.