Про це свідчать результати опитування "Підсумки 2024 року: в очікуванні справедливого миру?", презентовані під час пресконференції в Укрінформі.
"40% сказали, що вона (наступальна операція - ред.) посилила шанси України отримати бажане під час переговорів; 24% - що вона послабила, ще 35% сказали, що їм важко відповісти. Тобто відносна більшість тих, хто вважає, що це посилило шанси України", - сказав науковий радник Фонду "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва, професор політології НаУКМА Олексій Гарань.
При цьому респонденти, які мають близьких, що проживають на тимчасово окупованих територіях, виявилися більш скептичними у своїй оцінці наслідків для переговорів наступальної операції ЗСУ в Курській області.
Також, згідно з опитуванням, 60% респондентів вважають, що унеможливити повторну збройну агресію з боку Росії здатен вступ України до НАТО. Також 39% називали відновлення ядерного статусу держави як спосіб себе убезпечити. Найменш ефективною із запропонованих стратегій, на думку респондентів, є створення демілітаризованої зони на лінії зіткнення незалежно від того, чиї війська будуть залучені до її контролю.
Всеукраїнське опитування проведено Фондом "Демократичні ініціативи" ім. Ілька Кучеріва спільно з соціологічною службою Центру Разумкова у період з 29 листопада по 14 грудня 2024 року. Методом face-to-face опитано 1518 респондентів віком від 18 років, які проживають на підконтрольних уряду України територіях та на яких не ведуться бойові дії. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,6%.