Найбільша проблема, з якою довелося зіткнутися цьогоріч, — це посуха. Саме аномальна спека та відсутність опадів у липі – серпні найбільш негативно вплинули на розвиток культури. Цукрові буряки не набрали необхідної маси, натомість отримали сонячні опіки, мікротріщини та, як наслідок, прояви кореневої гнилі.
Про це AgroPortal.uaрозповів заступник генерального директора з розвитку партнерських програм «УКРПРОМІНВЕСТ-АГРО» Олександр Гавріш.
«Для того, щоб адаптувати культуру до змін клімату, ми використовуємо цілий комплекс заходів. Передусім — це технології збереження вологи в ґрунті. Для цього уже третій сезон поспіль ми повністю відмовляємось від оранки, замість якої використовуємо глибоке розпушування. Також практикуємо внесення міндобрив сівалками в рядки під час посіву та зменшення проходів по полях», — зазначає Олександр Гавріш.
Він додає, що ще однією важливою передумовою вирощування високого врожаю є грамотний підбір гібридів. З огляду на зміни клімату, варто обирати якісні та стійкі до посухи гібриди цукрових буряків. Фахівці компанії ретельно аналізують ринок та співпрацюють лише з найкращими постачальниками насіння, а також активно впроваджують технологію Конвізо-Смарт.
«На основі постійних спостережень ми обираємо гібриди, які показують найкращі результати в різних погодних умовах, зокрема в режимі аномальної спеки. Саме їх плануємо надалі використовувати самі та радити нашим партнерам», — розповідає Олександр Гавріш.
Людмила Лебідь, AgroPortal.ua