У Південній Кореї поліція аналізує історію телефонних дзвінків президента Юна
У Південній Кореї поліція аналізує історію телефонних дзвінків президента Юна

У Південній Кореї поліція аналізує історію телефонних дзвінків президента Юна

У Південній Кореї поліція аналізує історію особистих телефонних розмов президента Юн Сок Йоля у рамках розслідування невдалого оголошення воєнного стану 3-4 грудня.

Про це повідомляє Yonhap, передає Укрінформ. 

Спеціальна слідча група поліції, яка займається цією справою, перевіряє записи на предмет розмов з особами, ймовірно причетними до введення воєнного стану 3 грудня. Поліцейські одержали відповідний ордер.

Правоохоронці також працюють над тим, щоб отримати доступ до телефону Юна, яким він користувався для закритого зв’язку, і записи з нього від Служби безпеки президента.

Окремо поліція отримала документ, який Юн передав міністру фінансів Чхве Сан Моку під час засідання Кабінету міністрів, що відбулося незадовго до оголошення воєнного стану.

У документі, як зазначається, викладені заходи щодо скорочення витрат на утримання Національної асамблеї (парламенту) та формування бюджету законодавчого органу в умовах воєнного стану.

13 грудня Чхве заявив законодавцям, що документ закликає до збереження бюджетних коштів і ліквідності в умовах воєнного стану.

Поліція допитала десять з 12 учасників засідання Кабінету міністрів 3 грудня і ще не допитала Юна та колишнього міністра оборони Кім Йонг Хьона.

Правоохоронні органи припускають, що засідання перед оголошенням воєнного стану було проведено з низкою процедурних проблем з огляду на відсутність протоколу наради.

Як повідомляв Укрінформ, президент Південної Кореї Юн Сок Йоль 3 грудня оголосив про запровадження воєнного стану.Рішення було ухвалено після того, як опозиційна Демократична партія у парламентському Комітеті з питань бюджету швидко схвалила скорочений проєкт бюджету та подала постанови про імпічмент керівника Рахункової палати та головного прокурора. Пізніше Юн скасував надзвичайний воєнний стан. Це призвело до звільнення і затримання кількох високопосадовців та силовиків, яких підозрюють у державному перевороті. Прокуратура порушила кримінальну справу проти Юна через звинувачення у державній зраді. 14 грудня Національна асамблея Південної Кореї (парламент) проголосувала за імпічмент президента Юн Сок Йоля. 

Президентські повноваження Юна наразі призупинені, але він залишається на посаді.

Конституційний суд Південної Кореї 27 грудня розпочне попередні слухання щодо законності оголошення парламентом імпічменту Юн Сок Йолю.

Фото: Канцелярія президента РК

Теги по теме
полиция расследование
Источник материала
loader