Telegram досяг прибутковості та перевищив $1 млрд доходу у 2024 році, стверджує Дуров
Telegram досяг прибутковості та перевищив $1 млрд доходу у 2024 році, стверджує Дуров

Telegram досяг прибутковості та перевищив $1 млрд доходу у 2024 році, стверджує Дуров

Засновник месенджера Telegram Павло Дуров заявив, що компанія вийшла на рівень прибутковості. За його словами, загальний дохід застосунку у 2024 році перевищив $1 млрд.

Telegram, який запустив преміальну підписку у 2022 році, наразі налічує 12 млн платних користувачів. Дуров також повідомив, що застосунок завершує рік з понад $500 млн готівкових резервів, не враховуючи криптоактиви.

Гендиректор Telegram зазначив, що компанія цього року значно скоротила обсяг своїх боргових облігацій.

«Протягом останніх чотирьох років Telegram випустив близько $2 млрд. Цієї осені ми виплатили значну його частину, скориставшись сприятливими цінами на облігації Telegram. Але попереду ще багато роботи», – написав Дуров у дописі на платформі X.

Ілон Маск назвав «чудовою роботою» після заяви Дурова про те, що Telegram вийшов у прибуток уперше з початку програми монетизації.

Telegram досяг прибутковості та перевищив $1 млрд доходу у 2024 році, стверджує Дуров - Фото 1

Раніше цього року в інтерв'ю Financial Times Дуров заявляв, що компанія досягне прибутковості у 2025 році та планує вихід на публічний ринок у майбутньому.

Telegram, який має понад 950 млн активних користувачів на місяць, нещодавно запровадив функції для бізнесу, додав сервіс розподілу доходів від реклами, дозволив авторам заробляти гроші через платний контент на каналах та запустив магазин мінізастосунків.

Небезпека Telegram — що відомо

На початку року ГУР повідомляло, що росія масово скуповує та створює українські Telegram-канали з метою поширення дезінформації та розхитування суспільно-політичної ситуації в країні.

Після цього  держслужбовцям і військовим в Україні заборонили користуватися Telegram на службових пристроях, зокрема його обмежили для використання у Верховній Раді. Українські вищі навчальні заклади також почали запроваджувати обмеження на використання месенджера у службовій комунікації. 

Український підприємець Ярослав Ажнюк, який системно просуває ідею відмови від Telegram, у коментарі для AIN.UA звернув увагу на безпекові ризики цієї соцмережі. Один із них — збій у рунеті, який призвів до того, що Telegram припинив працювати в майже всій Європі та частково у США. Другий полягає в тому, що раніше видалені повідомлення з’явилися знову.

Telegram став популярним інструментом для поширення ненависті, теорій змови та інших екстремістських ідей, писав Bloomberg. Месенджер використовує алгоритм, який просуває екстремістський контент. До того ж навіть тим, хто його не шукає, зазначає BBC.

Згідно зі звітом ООН, Telegram активно використовується злочинними угрупованнями Південно-Східної Азії для проведення масштабної незаконної діяльності. 

Наразі засновник компанії та російський мільярдер Павло Дуров перебуває під офіційним розслідуванням у Франції за звинуваченням у нездатності зупинити злочинність на своїй платформі. Він заперечує ці звинувачення.

Його затримали 24 серпня в передмісті Парижа в рамках розслідування справи про кіберзлочинність. У самій компанії заявляли, що Telegram дотримується законів ЄС, зокрема Закону «Про цифрові послуги».

Однак після затримання Дурова, месенджер, який раніше відмовлявся співпрацювати з правоохоронними органами, почав надавати дані для розслідувань.

У жовтні 2024 року Telegram запустив бота прозорості, який надає інформацію про кількість розкритих даних користувачів за запитом влади різних країн.

Источник материала
loader