Ройтерз: Україна збирає величезну кількість військових даних для навчання моделей ШІ
Ройтерз: Україна збирає величезну кількість військових даних для навчання моделей ШІ

Ройтерз: Україна збирає величезну кількість військових даних для навчання моделей ШІ

 Оскільки майбутнє військових дій орієнтується на штучний інтелект, Україна має цінний ресурс: мільйони годин відеоматеріалів з дронів, які можна використовувати для навчання моделей ШІ приймати рішення на полі бою.
Штучний інтелект був розгорнутий обома сторонами на полі бою під час вторгнення росії в Україну, щоб ідентифікувати цілі, скануючи зображення набагато швидше, ніж може людина.
Олександр Дмитрієв, засновник OCHI, некомерційної української цифрової системи, яка централізує та аналізує відео з понад 15 000 екіпажів безпілотників, які працюють на передовій, сказав Reuters, що його система зібрала 2 мільйони годин, або 228 років, відео бойових дій з безпілотників з 2022 року.
Це надасть життєво важливі дані для навчання ШІ.
«Це їжа для ШІ: якщо ви хочете навчити ШІ, ви даєте йому 2 мільйони годин (відео), це стане чимось надприродним».
За словами Дмитрієва, кадри можуть бути використані для навчання моделей ШІ тактиці ведення бою, виявлення цілей і оцінки ефективності систем озброєння.
«По суті, це досвід, який можна перетворити на математику», — сказав він, додавши, що програма ШІ може вивчати траєкторії та кути, під якими зброя є найбільш ефективною.
Система спочатку була створена в 2022 році, щоб дати військовим командирам огляд їхніх ділянок поля бою, показуючи їм на одному екрані кадри з дронів усіх екіпажів поблизу.
Після того, як система була запущена, команда, яка керувала нею, зрозуміла, що відео, яке надсилається дронами, може виявитися корисним як запис про війну, тому вони почали його зберігати.
У середньому, за словами Дмитрієва, кожен день додається п'ять-шість терабайтів нових даних у результаті боїв.
Дмитрієв сказав, що спілкувався з представниками деяких іноземних союзників України, які висловили інтерес до його системи OCHI, але відмовився надати подробиці.
Семюел Бендетт, старший науковий співробітник американського Центру нової американської безпеки, сказав, що такий величезний пул даних буде надзвичайно цінним для навчання систем штучного інтелекту визначати, що саме вони бачать і які кроки їм слід зробити.
Источник материала
loader
loader