У 2024 році хакери вкотре продемонстрували свою здатність атакувати криптоплатформи та красти мільярди доларів. Загалом було викрадено криптовалюти на суму 2,2 мільярда доларів, що на 400 мільйонів більше, ніж у попередньому році. Це вже п’ятий рік поспіль, коли сума викрадених активів перевищує 1 мільярд доларів. Зокрема, такі рекорди фіксувалися в 2018, 2021, 2022 та 2023 роках.
Цікавою зміною цього року стало те, що місця для крадіжок змістилися. Якщо в минулі роки основними цілями були платформи DeFi (децентралізовані фінанси), то в 2024 році зловмисники почали активно атакувати централізовані платформи. Протягом другого та третього кварталів найбільше постраждали такі платформи, як DMM Bitcoin і WazirX, на яких було викрадено відповідно 305 мільйонів доларів та 234,9 мільйона доларів.
Аналізуючи ситуацію, Chainalysis звертає увагу на важливість посилення безпеки приватних ключів, оскільки 43,8% усіх зломів були пов’язані саме з компрометацією цих ключів. Хакери отримували доступ до коштів на платформах завдяки слабким місцям у захисті цих даних. Враховуючи таку ситуацію, експерти підкреслюють необхідність для централізованих платформ посилити заходи безпеки, щоб запобігти подальшим крадіжкам.
Особливу роль у цьому процесі відіграє Північна Корея, яка в 2024 році викрала 1,34 мільярда доларів криптоактивів, що становить 61% від загальної суми викрадених коштів. Ця країна стала справжнім лідером за кількістю крадіжок, здійснивши 47 інцидентів, що складають 20% усіх випадків. Як зазначає Chainalysis, Північна Корея є однією з найбільш “витончених” держав у галузі криптокрадіжок, використовуючи незаконно отримані кошти для розвитку ядерної зброї та ракетних технологій.
Зважаючи на останні зростання цін на біткоїн, хакери й надалі мають стимул атакувати криптоплатформи. Це вимагає від платформ, яким довіряють мільйони користувачів, посилення захисту та впровадження додаткових заходів безпеки, щоб не стати наступною мішенню для злочинців.