Про це сказав у інтерв’ю на подкасті Bloomberg державний секретар США Ентоні Блінкен, передає власний кореспондент Укрінформу.
«Путін давно має імперський проєкт, і, звісно ж, усе почалося поближче до дому – з Чечні багато років тому, а потім Грузія у 2008 році, Україна вперше у 2014 році і вдруге у 2022 році. У його голові – відтворення великої Росії»,- зауважив глава американської дипломатії.
Він зазначив, що Путін про це заявляв особисто й чітко. Але російський диктатор зазнав провалу в Україні.
«Його припущення, що він може стерти Україну з карти, приєднати її до Росії, провалилося. І це – результат неймовірної мужності українського народу, але також і результат зусиль десятків країн, яких ми згуртували на захист України», - підкреслив держсекретар США.
Він продовжив, що зараз лінія фронту в Україні трохи рухається. Але, за його словами, «ймовірно, вона не рухатиметься так сильно з того місця, де вона є».
Блінкен висловив переконання, що було б добре досягти припинення вогню – якщо українці прагнуть цього. Але це припинення має бути справедливим і стійким, щоб Росія не змогла скористатися перепочинком та підготуватися до нового наступу.
За словами глави Держдепартаменту США, тиск санкцій та експортного контролю на Росію дедалі зростає, і його вага стає більшою для Росії. Все, що вони намагаються зробити, займає більше часу, складніше виробити і коштує дорожче, пояснив держсекретар США.
«Я думаю, що він (Путін – ред.) хоче позбутися цього ярма, але він, я не думаю, що він збирається відмовлятися від своїх імперських амбіцій», - зазначив Блінкен.
Глава американської дипломатії також підкреслив, що Сполучені Штати виділили багато ресурсів на підтримку України, близько $100 мільярдів, водночас союзники та партнери разом – $150 мільярдів.
«Ми реально розподілили тягар. Вони взяли на себе багато. І я думаю, що зараз у нас є союзники й партнери, які роблять більше, ніж будь-коли раніше», - зазначив він.
Блінкен назвав наявність таких альянсів і партнерств одним із секретів успіху США в усьому світі та висловив сподівання, що нова адміністрація «побачить це й продовжить робити так само».
Як повідомляв Укрінформ, напередодні держсекретар США Ентоні Блінкен висловив переконання, що українці перебувають у процесі, коли необхідно прийняти вкрай важливе рішення – продовжувати боротьбу, або вести переговори про мир. Він наголосив, що адміністрація Байдена прагне забезпечити Україну найсильнішими позиціями.
Фото: КМУ