Про це заявила висока представниця ЄС із зовнішніх справ та політики безпеки Кая Каллас сьогодні у Брюсселі перед початком засідання Європейської ради, повідомляє кореспондент Укрінформу.
«Ми будемо сьогодні говорити, по-перше, про Україну, і після – про Європу у світі. Ми маємо обговорити, як більше підтримати Україну, - цьому присвячена зустріч із Зеленським. Будь-які переговори, якщо будуть проводитися надто швидко, насправді будуть поганою справою для України. Всі інші гравці у світі уважно спостерігають, як ми будемо діяти у цьому випадку. Ми дійсно маємо бути сильним у цьому. Сирія показує нам, що Росія не є невразливою, і ми не маємо недооцінювати нашу власну силу», - заявила Каллас.
Вона зауважила, що Європа була і залишається найбільшим постачальником допомоги Україні. Водночас Європа працює з американськими союзниками, щоб поєднувати з ними зусилля у такій підтримці.
«Ми, безумовно, працюємо разом із нашими американськими союзниками, щоб переконати, що допомога Україні не є благодійністю, а насправді інвестицією у їх власну та у глобальну безпеку. Ми також обговорюємо між собою, що ми можемо робити для України, а також і для нашої власної оборони. Це непрості дискусії, тому що вони потребують фінансування та важких рішень», - додала висока представниця ЄС.
Вона зауважила, що друге питання порядку денного - щодо місця Європи у світі - є дуже широким. Європа має усвідомити власну силу, і якщо дійсно хоче бути геополітичним гравцем на світовій арені, має діяти об’єднано.
«Всі дивляться на нас за такого розвитку подій у світі. Ми бачимо цю боротьбу між силами, які хочуть встановити такий світовий порядок, у якому сила означає право. З іншого боку, ми бачимо Європейський Союз та його союзників - ми маємо верховенство права і хочемо мати світ, що базується на правилах. Тож це не означає, що той, хто має силу, просто бере те, що він хоче», - сказала Каллас.
Вона наголосила, що у цій боротьбі країни ЄС мають триматися разом. Наразі такі гравці, як Росія, Іран, Північна Корея, продемонстрували здатність діяти разом, зокрема, у військовому вимірі. Китай також використовує економічні прогалини, які має ЄС, проти самого Євросоюзу, додала Каллас.
Відповідаючи на запитання журналістів щодо ймовірного запровадження Сполученими Штатами торгівельних тарифів проти європейської продукції за нової адміністрації Дональда Трампа, висока представниця ЄС наголосила, що не може бути переможців у торгівельній війні.
"Якщо ми розпочнемо торгівельну війну із Сполученими Штатами, я думаю, також люди у США не матимуть від цього переваг. Тож ми маємо бути дуже обережними. Якщо США дивляться на Китай, ми маємо стояти разом - Європа та США. Якщо ми матимемо торгівельну війну між США і Європейським Союзом, то якщо хтось і буде найголосніше сміятися - так це Китай», - наголосила Каллас.
Як повідомлялося, у Брюсселі розпочалася зустріч глав держав та урядів країн ЄС. В роботі Європейської ради сьогодні бере участь Президент України Володимир Зеленський.
Фото: European Union