Як передає Укрінформ, про це повідомила пресслужба Міноборони.
«Завдяки сертифікації курсів та стандартизації освітніх програм Україна зможе не лише покращити рівень підготовки своїх військових, а й забезпечити операційну сумісність української армії з силами Альянсу. Це відкриє можливості для навчання в Україні військовослужбовців держав-членів НАТО», – зазначив заступник міністра оборони України, бригадний генерал юстиції Сергій Мельник, який курує напрямок військової освіти й науки у відомстві.
Як повідомили у пресслужбі, питання розвитку системи військової освіти на основі стандартів НАТО обговорювалося нещодавно на засіданні Комітету сектору оборони і безпеки в штаб-квартирі НАТО в Брюсселі. Директор Департаменту військової освіти і науки Міноборони Володимир Мірненко під час заходу поділився досягненнями та планами щодо трансформації військової освіти, яка проводиться в рамках програми НАТО DEEP.
Проєкт сприяє розробці та синхронізації понад 200 освітніх програм, зокрема для сержантського та офіцерського складу, з військового планування, ухвалення рішень та лідерства.
За інформацією пресслужби, з початку реалізації проєкту DEEP в Україні проведено понад 1 000 тренінгів, стажувань та інших освітніх заходів. У 2024 році участь українських військовослужбовців у цих заходах зросла на 450%, а загалом у програмі взяли участь понад 15 000 учасників.
Як повідомляв Укрінформ, в Україні трансформують вищу військову освіту з урахуванням реального бойового досвіду, підвищують кваліфікацію викладачів і поглиблюють вивчення іноземних мов.