Президент Грузії звернулася до Європи через протести у Тбілісі та закликала лідерів Заходу відреагувати на розгорнуті проросійським урядом Грузії репресії щодо опозиції та прихильників євроінтеграції серед пересічних громадян.
США готові використати “будь-які інструменти”, в тому числі санкції, проти грузинської влади, яка намагається придушити протести в країні. Про це у вівторок, 10 грудня, речник Державного департаменту США Метью Міллер.
Зокрема, під час брифінгу для журналістів його запитали, чи встигне апарат діючого президента “покарати грузинських високопосадовців, як це зробила Україна”.
“Ми використовуватимемо всі наявні у нас інструменти, щоби притягти Грузію до відповідальності за ці кроки, в тому числі шляхом запровадження особистих санкцій”, – відповів Міллер.
Проте речник Держдепу відмовився назвати, які конкретно санкції та проти кого вони будуть введені.
Міллер зауважив, що будь-які санкційні обмеженна входять до сфери повноважень Мінфіну США. Відповідно офіційні заяви з цього приводу зроблять саме вони.
Нагадаємо, Зеленський підписав указ, який надає чинності рішенню РНБО про введення санкцій проти засновника партії Грузинська мрія Бідзіни Іванішвілі та 19 його спільників. Санкції діятимуть впродовж 10 років.
Як відомо, 28 листопада прем’єр-міністр Грузії Іраклій Кобахідзе заявив, що Грузія відмовляється від переговорів щодо вступу до ЄС до 2028 року. Це спричинило масові протести. Поліція застосовує проти митингувальників сльозогінний газ і водомети.