Правоохоронці висунули третю підозру у вбивстві письменника Володимира Вакуленка
Правоохоронці висунули третю підозру у вбивстві письменника Володимира Вакуленка

Правоохоронці висунули третю підозру у вбивстві письменника Володимира Вакуленка

Підозру отримав 36-річний уродженець Луганська, який був найманцем в «армії ЛНР», Дмитро Катькалов.

Правоохоронці повідомили про підозру у вбивстві дитячого письменника Володимира Вакуленка під час окупації Ізюмщини 36-річному уродженцю Луганська, який був найманцем в «армії ЛНР», Дмитру Катькалову з позивним «Академік». Про це йдеться в тексті підозри на сайті Офісу генпрокурора від 10 грудня.

За даними слідства, Катькалов разом з  двома іншими підозрюваними у справі Нескородьєвим та Удоденком, ще одним військовим на ім'я Кирило з позивним «Кір'ян»  та іншими невстановленими солдатами РФ викрали Вакуленка 22 березня 2022 року.

Як йдеться у підозрі, надалі Катькалов разом з іншими окупантами брав участь у незаконному утриманні, катуванні та вбивстві Вакуленка, а також ще трьох людей — учасника АТО та двох цивільних місцевих жителів.

Катькалова підозрюють у жорстокому поводженні з цивільним населенням у поєднанні з умисним вбивством та інших порушеннях законів і звичаїв війни.

В листопаді начальник Слідчого управління ГУ Нацполіції в Харківській області Сергій Болвінов повідомив, що у справі про вбивство Володимира Вакуленка готується підозра третьому фігуранту — «еленерівцю» з позивним «Академік», якого вважають співвиконавцем злочину. 

Громадська організація Truth Hounds дійшла висновку, що до незаконного затримання та вбивства українського письменника Володимира Вакуленка, найімовірніше, причетні військовослужбовці та/або спецслужбісти РФ. Безпосередніми виконавцями вбивства були члени угруповання «ЛНР».

Про загибель Володимира Вакуленка стало відомо 28 листопада 2022 року за результатами експертизи ДНК. Тіло письменника виявили в місці масового поховання після того, як українські війська звільнили окупований Ізюм.

Володимир Вакуленко — письменник та громадський діяч, прозаїк, поет, перекладач. Автор тринадцяти книг для дітей. Лавреат літературних премій, серед яких міжнародна літературна премія імені Олеся Ульяненка за роман «Кладовище сердець» («Інфаркт для ґурманів»).

Учасник Революції гідності, був поранений у Маріїнському парку 18 лютого 2014 року під час сутички з «тітушками». Волонтер від початку 2015 року.

На честь Володимира Вакуленка в Ізюмі на Харківщині назвали вулицю. У травні цього року письменника посмертно нагородили спеціальною відзнакою Prix Voltaire Award 2023 від Міжнародної асоціації видавців.

У червні 2023-го в межах «Книжкового Арсеналу» в Києві презентували воєнний щоденник Володимира Вакуленка «Я перетворююсь… Щоденник окупації. Вибрані вірші». Всього за три тижні українці розкупили 1500 примірників книжки.

Фото: фейсбук-сторінка Володимира Вакуленка

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Источник материала
loader