Про це повідомляє Yonhap, передає Укрінформ.
Законопроєкт був ухвалений Асамблеєю 209 голосами проти 64 при 14, хто утримались. Згідно з документом, розслідуванню, крім Юна, також підлягають колишній міністр оборони Кім Йонг Хюн, начальник штабу армії генерал Пак Ан Су та інші посадові особи, причетні до оголошення воєнного стану.
Депутати правлячої партії «Воля народу» (РРР) також проголосували, хоча раніше партія вирішила не обирати, чи голосувати «за» або відхилити законопроєкт.
Прем'єр-міністр Хан Дак Су, командувач контррозвідки Йо Ін Хенг і колишній лідер фракції РРР Чу Гюн Хо також були включені до списку тих, хто підлягає розслідуванню.
Президент не може скористатися правом вето щодо законопроєктупро призначення постійного спеціального радника, хоча він може затримати призначення самого радника.
Асамблея також ухвалила резолюцію з вимогою негайного арешту Юна і семи чиновників 190 голосами проти 95 при трьох, що утрималися.
Як повідомляв Укрінформ, Юн Сок Йоль 3 грудня оголосив про запровадження воєнного стану в країні. Рішення було ухвалено після того, як опозиційна «Демократична партія» в парламентському Комітеті з питань бюджету швидко схвалила скорочений проєкт бюджету та подала постанови про імпічмент керівника Рахункової палати та головного прокурора.
Національні збори (парламент) Південної Кореї проголосували за резолюцію з вимогою скасувати воєнний стан. Юн скасував його.
Пізніше прокуратура Південної Кореї порушила кримінальну справу проти президента Юна за підозрою у державній зраді.
Південнокорейська опозиція планує нове голосування за імпічмент президента 14 грудня.
Фото ілюстративне: Yonhap