![Лідери G7 готові підтримати новий уряд Сирії після падіння режиму Асада - Bloomberg](https://thumbor.my.ua/Lh231koRo70yyb8vUx1xtK1A7XU=/800x400/smart/filters:format(webp)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F209%2F76568991a7b8cb9198830f614a713310.jpg)
Лідери G7 готові підтримати новий уряд Сирії після падіння режиму Асада - Bloomberg
Про це повідомляє Bloomberg із посиланням на проєкт заяви, яку група планує оприлюднити пізніше цього тижня, передає Укрінформ.
G7 «сподівається, що всі опозиційні групи, які прагнуть взяти участь в управлінні Сирією, продемонструють свою відданість правам усіх сирійців», - йдеться в проєкті заяви.
Зазначається, у G7 хотіли б бачити безпечне повернення сирійців, які втекли з країни за часів правління президента Башара Асада, якого було повалено на вихідних. «Після десятиліть звірств, скоєних режимом Асада, ми стоїмо разом з народом Сирії», - йдеться в проєкті заяви G7.
Bloomberg наголошує, що текст заяви ще може змінитися до того, як вона буде опублікована.
Багато сирійських біженців втекли на захід до Європи на тлі війни, яка розпочалася в Сирії в 2011 році, в тому числі до Німеччини, яка є членом G7.
Як повідомляв Укрінформ, 8 грудня голова Національної коаліції сирійської революції та опозиційних сил Хаді аль Бахра оголосив про падіння режиму Башара Асада, який правив Сирією 24 роки. Асад став президентом Сирії у червні 2000 року, фактично отримавши владу від свого батька Хафеза Асада, який до того правив країною майже 30 років.
Під час урядування Башара Асада в країні у 2011 році розпочалася громадянська війна, в якій від поразки диктатора рятували Росія та Іран. Проте союзники Асада змушені були зменшити свою підтримку: Москва – через війну в Україні, а Тегеран – через загострення протистояння з Ізраїлем.
Після повалення режиму Асад втік з країни. ЗМІ повідомляли, що Асад перебуває у Москві разом зі своєю родиною, і що він отримав притулок.
Радник глави Білого дому Джон Кірбі заявив, що після падіння диктатури Башара аль-Асада питання про те, хто наразі керує Сирією «залишається відкритим».
Низка європейських країн, зокрема Німеччина, Нідерланди та Франція, заявили про призупинення ухвалення рішень щодо заяв сирійців про надання притулку.
Фото: ЕРА
![loader](/files/images/preloader.gif)
![loader](/files/images/preloader.gif)