Про це повідомляє Financial Times, передає Укрінформ.
«У загальному переході від пілотованих до безпілотних систем дуже важливо, щоб автономні системи могли взаємодіяти між собою», - сказав Лоренц Майєр, генеральний директор компанії Auterion, чиє програмне забезпечення вже використовується безпілотниками в Україні.
Операційна система Auterion дозволить «замовнику об'єднати всі дрони на загальній основі і інтегрувати різних виробників в загальну архітектуру», - сказав Майєр.
За словами Тімо Хааса, директора з цифрових технологій Rheinmetall, в Україні функціонує понад «двісті різних повітряних безпілотних систем», «військова підготовка є дуже дорогою і трудомісткою, а сумісність систем не гарантується».
«Розробка однорідної операційної системи забезпечить ефективне і масштабоване розгортання безпілотних систем», - додав він.
Auterion, разом з іншими компаніями, вже є частиною ініціативи Міністерства оборони США з розробки стандарту з відкритим вихідним кодом для автономних систем. Компанія сподівається, що її партнерство з Rheinmetall допоможе запровадити подібний підхід серед союзників по НАТО.
Якщо «кожна країна НАТО матиме свій власний стандарт зв'язку для безпілотників, НАТО не зможе воювати разом», - сказав Майєр.
Як повідомляв Укрінформ, німецький виробник зброї Rheinmetall та хорватська компанія DOK-ING, що спеціалізується в робототехніці, заявили, що об’єднають зусилля для розробки безпілотних транспортних засобів, які могли б супроводжувати танки на полі бою та виконувати такі завдання, як розмінування, протиповітряна оборона або розвідка.