Британія розглядає виключення сирійських повстанців зі списку терористів
Британія розглядає виключення сирійських повстанців зі списку терористів

Британія розглядає виключення сирійських повстанців зі списку терористів

Уряд Великої Британії може виключити ісламістське бойове угрупування «Хайят Тахрір аш-Шам» (ХТШ) зі списку заборонених терористичних груп після того, як повстанці повалили правління Башара аль-Асада в Сирії.

Про це в коментарі ВВС сказав міністр Кабінету міністрів Пет МакФадден, передає Укрінформ.

«Хайят Тахрір аш-Шам» (ХТШ) була заборонена як терористична організація у Великій Британії через зв’язки з Аль-Каїдою у 2017 році. МакФадден підтвердив, що наразі Лондон не може підтримувати будь-які зв'язки з ХТШ.

Лідер ХТШ Абу Мохаммед аль-Джаулані, який тепер використовує своє справжнє ім'я Ахмед аль-Шараа, розірвав зв'язки з Аль-Каїдою у 2016 році. Нещодавно він пообіцяв толерантність до різних релігійних груп і спільнот.

Відповідаючи на запитання BBC, чи триває процес перегляду визнання ХТШ терористичною групою, МакФадден сказав, що це питання буде розглядатися: «Так, очевидно, що це має бути розглянуто. Вони заборонені вже досить давно. Лідер цієї групи певним чином дистанціювався від деяких речей, які були сказані в минулому. Він говорить правильні речі про захист меншин, про повагу до прав людей. Тож ми подивимося на це найближчими днями».

Крім того, МакФадден підтвердив, що в дружини Башара Асада, Асми аль-Асад, є британський паспорт, але від них не було «жодного запиту» на приїзд до Британії. Він додав: «Вони в Росії. Наскільки мені відомо, вони шукали там притулку».

Як повідомляв Укрінформ, у неділю після багаторічної громадянської війни сирійські повстанці захопили контроль над столицею Дамаском і заявили про повалення режиму Асада.

Представники об’єднаних сил сирійської опозиції через посередників запевнили адміністрацію Сполучених Штатів, що не мають намірів взаємодіяти в Сирії з терористичним угрупованням «Ісламська держава».

Фото: Getty Images

Теги по теме
Сирия
Источник материала
Упоминаемые персоны
loader
loader