Про це вона заявила перед початком зустрічі в Брюсселі міністрів закордонних справ країн НАТО, передає кореспондент Укрінформу.
«Що стосується новообраного президента Трампа, він приходить до влади в той час, коли ми дуже об'єднані в підтримці України. Його другий мандат починається, коли НАТО фундаментально змінилося та зміцнилося, а багато країн інвестують в оборону набагато більше, ніж під час його першого мандату», - наголосила Жолі.
Вона вважає, що у якості сильних союзників та прихильників України необхідно пояснювати новій адміністрації США, наскільки війна в Україні впливає на світову безпеку.
«Ми повинні говорити про те, наскільки те, що відбувається в Україні, має фундаментальне значення не лише для європейської безпеки, але й для північноатлантичної безпеки і для світової безпеки», - каже вона.
За словами Жолі, кооперація Китаю та Росії вже викликає занепокоєння і в Канаді, і в США.
«Ми бачимо співпрацю між Китаємі Росією, а також те, що Китай сприяє російській війні в Україні. Ми бачимо, як війська КНДР приєднуються до російських військ в контексті війни в Україні. Тому важливо, щоб наші друзі в Європі розуміли це, і я думаю, що ми можемо зробити так, щоб ми працювали над цим разом», - наголосила вона.
Канада, як сусідка США, та уряд Трюдо зокрема, добре знають новообраного президента та його зовнішньополітичні орієнтири.
«Я думаю, що нашим європейським союзникам важливо розуміти, наскільки Китай і Індо-Тихоокеанський регіон важливі для Північної Америки. Це важливо для США, це важливо для Канади, й існує чітка єдність різних театрів, коли йдеться про те, що відбувається в Україні та європейську безпеку, а також про те, що відбувається в Індо-Тихоокеанському регіоні», - пояснила вона.
Як повідомляв Укрінформ, генсек НАТО Марк Рютте утримався від коментарів щодо можливості запрошення України до Альянсу, натомість наголосив, що союзники повинні посилити військову допомогу для України, щоб вона могла, якщо вирішить, вести переговори з Росією з позицій сили.