Росія хоче зробити Афганістан своїм союзником проти Заходу - експосол Естонії
Росія хоче зробити Афганістан своїм союзником проти Заходу - експосол Естонії

Росія хоче зробити Афганістан своїм союзником проти Заходу - експосол Естонії

Росія має в Афганістані значні політичні інтереси - вона планує отримати тут союзника для протистояння Заходу. В економічному плані Кремль хоче використати цю територію для транзиту свого газу в Пакистан, Індію, а також зазіхає на стратегічно важливі родовища літію.

Таку думку висловив в інтерв'ю Укрінформу експосол Естонії в Афганістані Гаррі Тіідо. 

«Політичні інтереси Москви в Афганістані полягають у збільшенні кількості держав, із якими можна співпрацювати проти Заходу. Своєю чергою, в Афганістані є поділ в уряді на два крила. Одне крило хоче мати кращі відносини із Заходом, включно зі США. А інше – хоче відійти подалі від Заходу та орієнтуватися на інші сили», - сказав Тіідо.

Також, на думку експерта, в Росії є економічне зацікавлення в завершенні давнього проєкту газопроводу «ТАПІ» (Туркменістан, Афганістан, Пакистан, Індія). Це б дало можливість країні-агресорці мати ще один шлях для постачання свого газу – до Пакистану та Індії.

Другий важливий економічний аспект в зацікавленості Кремля щодо Афганістану - корисні копалини. В тому числі - родовища літію, в чому експерт знаходить певну паралель зі сходом України, де знаходиться найбільше в Європі родовище цього металу. «Той, хто контролює видобуток літію, контролює розвиток технологій. Цей метал дуже потрібний для прогресу. У зв’язку з цим згадаймо ще інтерес і Росії, і Китаю до африканських країн. Саме тих, де є родовища літію», - зазначає Тіідо.

При цьому, на думку експерта, Заходу літію не вистачає. Якщо ж Росія отримає доступ до родовищ літію ще й у Афганістані, вона отримає додаткові можливості контролювати світовий ринок цього металу або впливати на нього.

Гаррі Тіідо – відомий естонський дипломат і політичний журналіст. Був послом Естонії в НАТО, Афганістані, Польщі, Фінляндії. Перед тим працював редактором естонської служби «Голосу Америки», головним редактором естонської радіостанції «Kuku Raadio».

Як повідомляв Укрінформ, наприкінці листопада у російську Держдуму внесли законопроєкт, який дозволить виключити радикальний ісламістський рух "Талібан" зі списку терористичних організацій.

Напередодні в Афганістані, де владу в 2021 році захопив "Талібан", побував секретар Ради безпеки РФ Сергій Шойгу. На зустрічі з талібами він заявив, що уряд РФ перейшов "до завершальної стадії" вилучення руху "Талібан" зі списку заборонених організацій. Шойгу також заявив, що Росія готова інвестувати в залізниці, транспорт, промисловість, сільське господарство, енергетику і гірничодобувну промисловість Афганістану. 

Теги по теме
Россия Афганистан Кремль
Источник материала
Упоминаемые персоны
loader
loader