BBC оголосила впливових жінок 2024 року, у списку - дві українки
BBC оголосила впливових жінок 2024 року, у списку - дві українки

BBC оголосила впливових жінок 2024 року, у списку - дві українки

Британська корпорація BBC опублікувала список 100 жінок з усіх куточків світу, які надихали та впливали на світ у 2024 році.

Про це повідомляє Укрінформ із посиланням на BBC.

Після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну Ольга Руднєва - засновниця центру Superhumans - відчула, що мусить щось зробити, щоб допомогти пораненим на фронті. Вона створила у Львові травматологічний центр «Superhumans», яким керує як генеральна директорка разом із командою спеціалістів. Центр займається протезуванням кінцівок, у ньому нещодавно відкрилося реабілітаційне відділення. 

За перші два роки роботи послугами центру скористалися понад 1 000 людей.

«Стійкість - це прокидатися щоранку під звуки сирен і продовжувати битися за свою країну. Це давати собі відповідь на запитання «для чого?», замість того, щоб застрягати на тому, «чому я?». Це знаходити способи зробити більше, маючи дедалі менше з кожним днем", - сказала вона BBC.

Руднєва народилася у 1977 році в Донецьку. Закінчила Національний економічний університет, отримала MBA у Сommunity Сollege у Флориді в США. Вона розпочала кар’єру у власному видавничому бізнесі та працювала в Міністерстві охорони здоров’я України.

Протягом 18 років вона очолювала Фонд Олени Пінчук. З лютого 2022 року стала координаторкою найбільшого гуманітарного складу HelpUkraineCenter. А з серпня 2022-го очолила центр «Superhumans».

Ольга Руднєва (ліворуч) і Ольга Олефіренко (праворуч)
Ольга Руднєва (ліворуч) і Ольга Олефіренко (праворуч)

Також до списку увійшла Ольга Олефіренко.

Коли у 2015 році на сході України загинув батько Ольги, вона вирішила здійснити його мрію – створити ферму. Купивши худобу, вона почала працювати, але незабаром у її фірми почалися фінансові труднощі, і Олефіренко була змушена продати всіх тварин.

Але жінка не хотіла відмовлятися від прагнень свого батька Юрія Олефіренко, (який служив командиром 73-го морського центру спецпризначення – ред.). Минулого року вона склала бізнес-план та подала заявку на фінансування від Українського фонду ветеранів і досягла успіху.

Олефіренко знову організувала ферму. Цього разу вона зосередилася на модернізації, застосуванні нових сільськогосподарських технологій і створенні робочих місць для місцевої громади. Завдяки ініціативності та лідерським якостям, вона стала справжнім джерелом натхнення для людей, які працюють разом із нею.

Зазначається, що BBC щороку публікує рейтинг 100 найвпливовіших жінок світу, які надихали та змінювали його.

Команда проєкту склала короткий список з імен, які зібрала сама та які запропонували журналісти 41-ї мовної служби BBC. 

BBC шукала як відомих жінок, про яких писали ЗМІ, так і тих, хто не потрапив у новини, але досяг чогось важливого і змінює своє суспільство.

Цього року до списку увійшли лауреатка Нобелівської премії миру Надія Мурад, активістка Жизель Пеліко, яка пережила зґвалтування, акторка Шерон Стоун, олімпійські спортсменки Ребека Андраде та Еллісон Фелікс, співачка Рей, художниця Трейсі Емін, кліматична активістка Аденіке Оладосу та письменниця Крістіна Рівера Гарcа.

Минулого року проєкт відзначив трьох українок. Це радниця з питань кліматичної політики Ірина Ставчук, письменниця Оксана Забужко та захисниця прав дітей Олена Розвадовська.

Як повідомляв Укрінформ, українська громадська активістка та правозахисниця Олена Шевченко потрапила до списку «Жінка року 2023» за версією журналу Time разом із одинадцятьма іншими жінками, які «працюють над більш рівноправним світом».

Фото: ВВС

Теги по теме
Женщины
Источник материала
loader
loader