У понеділок, 2 грудня, відбулася чергова зустріч українських журналістів з послами країн «Великої сімки» на якій, зокрема обговорювалися питання щодо поточного стану медіаландшафту України. Про це повідомляється на сторінці Групи послів G7 з підтримки реформ в Україні у соцмережі X.
«Посли G7 провели цінний обмін думками з українськими незалежними журналістами щодо поточного стану медіаландшафту. Свобода преси та плюралізм мають вирішальне значення для зміцнення демократії, підтримки політичних дебатів і просування України на євроатлантичному шляху», - йдеться у твітті.
Посли G7 провели цінний обмін думками з незалежними журналістами ???????? щодо сучасного медіапростору. Свобода преси та плюралізм мають важливе значення для зміцнення демократії, підтримки політичних дебатів і просування України на євроатлантичному шляху. pic.twitter.com/xuPBP7cdNj
— G7AmbReformUA (@G7AmbReformUA) December 2, 2024
На зустрічі з послами країн були присутні виконавчий директор «Української правди» Андрій Боборикін, головний редактор NV Віталій Сич, шефредакторка «Детектора медіа» Наталія Лигачова, головна редакторка The Kyiv Independent Ольга Руденко, голова правління Суспільного мовлення Микола Чернотицький, співзасновник та редактор «Наших грошей» Юрій Ніколов, керівниця Київського бюро «Радіо Свобода» Наталія Седлецька, журналіст-розслідувач «Слідства.Інфо» Євгеній Шульгат.
«Під час зустрічі з послами країн G 7 українські журналісти розповіли про нинішню ситуацію в українських медіа та суспільстві. З минулої подібної зустрічі в січні 2024 року відбулося багато змін як в світі, так і в Україні. На зустрічі йшлося про баланс між національною безпекою та плюралізмом в медіа. Йшлося про ситуацію з Суспільним мовником, з судовими справами стосовно нападників на журналістів та їхнім перебігом, з утисками щодо журналістів, перш за все, розслідувачів. Також торкнулися теми полонених журналістів російським агресором та погроз смертю українським журналістам, які все частіше надходять з Росії. Українські журналісти подякували західним партнерам за всебічну підтримку їхніх зусиль щодо наближення України до демократичних стандартів свободи слова навіть під час війни», - розповіла у коментарі «Детектору медіа» Наталія Лігачова.
Фото: сторінці Групи послів G7 у соцмережі X
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.
Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.