Такі дані озвучив в інтерв’ю Укрінформу директор державного підприємства Юрій Болоховець.
“Загалом цього року ми ліквідували майже 1,4 тис. загорянь загальною площею понад 6 тис. га. Якщо врахувати, що у ДП «Ліси України» понад 6 млн га лісів, то це 0,1%. З урахуванням замінувань, обстрілів, повітряних атак, диверсій та дуже спекотної й посушливої погоди (на Полтавщині, наприклад, три місяці не було дощів) це насправді відмінний результат”, - зазначає Болоховець.
Він додав, що у 2020 році, коли теж не було дощів, вигоріло майже 80 тис. га лісів, що в 13 разів більше, ніж цього року.
Таку різницю у кількості пожеж керівник пояснив наявністю нової техніки, охопленням пожежонебезпечних лісових масивів системою відеоспостереження, а також покращеною мотивацію лісової охорони та підготовкою до ліквідації пожеж.
Крім того, в Україні вкладено інвестиції у створення рекреаційних пунктів «Лісовичок», де туристи відпочивають і не розводять багаття в лісі. Це теж зменшує ризик пожеж.
За словами Болоховця, найбільша лісова пожежа цьогоріч була зафіксована на Полтавщині. Лісівники спільно з ДСНС гасили її два тижні.
Директор підприємства нагадав, що, за даними Рахункової палати, збитки від пожеж у 2020-2022 роках становили 20,3 млрд грн. Цього року вони також могли сягнути мільярдів гривень, але фактично є значно меншими.
Як повідомлялось, лісові пожежі, які сталися в Україні цьогоріч, за попередніми даними, завдали збитків на 20 млн грн.