Про це повідомляє Reuters, передає Укрінформ.
Прем'єр-міністр Альбін Курті назвав вибух «терористичним актом» з боку сусідньої Сербії. «Це злочинна і терористична атака з метою знищення нашої критично важливої інфраструктури», - заявив Курті в телевізійному зверненні.
Вибух стався близько 19:00 за місцевим часом поблизу міста Зубін-Поток. Точна причина поки не встановлена. Повідомлень про постраждалих також не надходило.
Голова водопостачальної компанії «Ібар-Лепенці» Фарук Муйка повідомив місцевому новинному порталу Kallxo, що вибуховий пристрій був кинутий в канал і пошкодив стіну мосту. Він додав, що водогін, який також забезпечує питною водою столицю Приштину, має бути зупинений для якнайшвидшого усунення проблеми, оскільки він є основним каналом постачання Косовської енергетичної корпорації (КЕК), головного постачальника електроенергії в країні.
У суботу в Косові працювали над відновленням водо- та електропостачання і посилили охорону стратегічних об'єктів після вибуху на каналі. Електропостачання, як виявилося, в основному не постраждало, але в деяких районах було припинено постачання питної води.
Міністр енергетики Артане Різваноллі заявила, що Косово координує свої дії з албанською енергетичною компанією для забезпечення більшої кількості електроенергії.
Міністр закордонних справ Сербії Марко Джурич в суботу заперечив «безпідставні звинувачення» щодо причетності Белграда до вибуху і припустив, що до нього причетний уряд Альбіна Курті, не надавши при цьому жодних доказів.
Раніше в п'ятницю косовська поліція оголосила про посилення заходів безпеки після двох нещодавніх атак із застосуванням ручних гранат на поліцейську дільницю і будівлю муніципалітету на півночі Косова, де проживають етнічні серби.
Рада безпеки Косова, яка провела екстрені переговори рано вранці в суботу, заявила, що її збройні сили були активізовані, щоб запобігти подібним атакам.
Як повідомляв Укрінформ, у жовтні уряд Косова скасував заборону на ввезення товарів із Сербії на одному з прикордонних переходів, який був закритий на 16 місяців для того, щоб запобігти прихованим постачанням зброї для сербських сепаратистів.
Фото: RFE/RL