Якщо буде достатньо зброї, дискусій про призовний вік не виникатиме - голова Ради резервістів
Якщо буде достатньо зброї, дискусій про призовний вік не виникатиме - голова Ради резервістів

Якщо буде достатньо зброї, дискусій про призовний вік не виникатиме - голова Ради резервістів

Станом на зараз Україна має достатній людський ресурс серед чоловіків у віковій категорії від 25 років, тож потреби знижувати призовний вік немає.

Як передає Укрінформ, про це в телеефірі сказав голова Ради резервістів Сухопутних військ ЗСУ Іван Тимочко.

«Якщо ми будемо мати достатню кількість зброї й техніки в системних поставках для України, я впевнений, що дискусія про пониження призовного віку не стоятиме як така. Тому що сучасна війна - це війна технологій передусім», - сказав він.

Тимочко нагадав, що мобілізаційний вік в Україні — від 18 і до 60 років, а призовний — від 25 років.

«Коли вже говорити про те, щоб понижувати цей призовний вік (хоча пониження вже відбулося з 27 до 25 років), ми маємо обґрунтовувати це тим, що передусім ресурсу у віковій категорії 25 років, 55 років чи 60 років немає. Тобто всі вже заброньовані в такому віці, вже на фронті, всі студенти в такому віці уже на фронті - абсолютно немає чоловічого ресурсу. І от тоді ми можемо говорити, що (треба – ред.) знижувати призовний вік», - пояснив він.

На уточнення журналіста, чи резерв у цих вікових категоріях вже вичерпаний, голова Ради резервістів відповів: «Далеко не вичерпаний».

При цьому Тимочко наголосив на важливості бойової підготовки українців у цілому: «Щодо підготовки населення. Базова і фахова підготовка громадян від 18 до 25 — не про мобілізацію, вона про загальну навченість населення».

Військовий зазначив, що у межах підготовки велику роль відіграватимуть органи місцевого самоврядування. За його словами, комісії з відбору і відправленню громадян на навчальні збори очолюватимуть цивільні представники - заступники голів райадміністрацій або голів міст, також у комісії входитимуть працівники центрів комплектування.

«Не плутаймо рекрутів із курсантами. Курсанти навчаються у навчальних закладах. А такі рекрути, як ми їх можемо назвати, проходитимуть підготовку: завершили курс і поїхали додому виконувати свою роботу. Окрім цього, людина зможе добровільно визначити, де й коли проходити підготовку», - додав голова Ради резервістів.

Як повідомляв Укрінформ, усі чоловіки в Україні віком від 18 до 25 років з 1 січня 2025 року повинні пройти обов'язковий військовий вишкіл.

Фото: Іван Тимочко/Facebook

Теги по теме
Вооруженные силы Украины Оружие
Источник материала
loader