Нова технологія дає штучному інтелекту можливість відчувати поверхні
Нова технологія дає штучному інтелекту можливість відчувати поверхні

Нова технологія дає штучному інтелекту можливість відчувати поверхні

Як це працює

Використовуючи квантову науку, вчені поєднали скануючий лазер, що випускає фотони, з новою моделлю штучного інтелекту, навченою розрізняти різні поверхні, розпізнані за допомогою лазерів. Система описана в новому дослідженні, опублікованому 15 жовтня в журналі Applied Optics, пише 24 Канал.

Нова технологія випускає серію коротких світлових імпульсів на поверхню, щоб "відчути" її, перш ніж відбиті назад фотони повертаються, несучи так званий спекл-шум – тип дефекту, який проявляється на зображенні, залежно від того, від якої поверхні відбилося випромінювання. Зазвичай це вважається шкідливим для зображень, але в цьому випадку дослідники обробили шумові артефакти за допомогою штучного інтелекту, що дозволило системі розпізнати топографію об'єкта. Розуміючи, як виглядає дефект від кожного з можливих матеріалів, можна визначити, що це за матеріал.

Це поєднання штучного інтелекту і квантових технологій,
– каже Даніель Тафоне, докторант Технологічного інституту Стівенса в Нью-Джерсі.

Команда використовувала 31 різновид промислового наждачного паперу з шорсткістю від 1 до 100 мікрометрів завтовшки. Найтовстіший з них приблизно дорівнював ширині людської волосини. Потім дослідники встановили лідарну (лазерну) систему, яка використовувала лазерний промінь, що вистрілював пікосекундними імпульсами (1 трильйон пікосекунд — це 1 секунда).

Імпульси світла потрапляли на наждачний папір, а потім відбивалися назад і аналізувалися через систему ШІ. Розсіяні назад фотони надходили з різних точок поверхні й підраховувалися за допомогою детектора одного фотона.

Результати показали середню похибку близько 8 мікрометрів, але вона зменшилася до 4 мікрометрів після того, як ШІ попрацював з кількома зразками. Це приблизно відповідає точності профілометрів, які зараз використовуються.

Цікаво, що наша система найкраще працювала з найбільш дрібнозернистими поверхнями, такими як алмазна притиральна плівка та оксид алюмінію,
– йдеться в повідомленні вчених. Ці матеріали часто наносяться на наждачний папір для конкретного застосування.

Дослідники кажуть, що новий метод може бути використаний для різних застосувань, в тому числі в медицині для визначення товщини родимок, які можуть бути передвісниками раку шкіри. Крихітні відмінності в шорсткості родимок, занадто малі, щоб побачити людським оком, але якщо виміряти їх такою квантовою системою, яка розпізнає поверхні на найдрібнішому рівні, це допоможе розрізняти різні стани.

Це також можна застосувати у робототехніці. Машини майбутнього можуть таким чином отримати здатність "відчувати" поверхні, до яких вони торкаються, щоб розпізнавати матеріали, з якими вони працюють, наприклад.

Теги по теме
Техно
Источник материала
loader
loader