Національна рада з питань телебачення та радіомовлення відмовила у реєстрації чотирьом організаціям, які хотіли зареєструвати свої медіа. Такі рішення регулятор прийняв на зсіданні 28 листопада.
Серед них релігійне видання, медіа комунального підприємства та дві організації, які не надали всю потрібну регулятору інформацію. На сайті Нацради йдеться про відмову у реєстрації:
- КП «Редакція газети «Життя і праця» Ради об’єднання профспілок Львівщини, м. Львів, – оскільки не уточнено інформацію про назву юридичної особи та її місцезнаходження;
- ГО «Українське авторське товариство», м. Львів, – через невідповідність заяви затвердженій формі;
- Одеському обласному КП «Видавництво «Чорномор’я», м. Одеса, – оскільки його засновником (учасником) є орган місцевого самоврядування, а така обставина унеможливлює реєстрацію цього комунального підприємства як суб’єкта у сфері друкованих медіа;
- Релігійній організації «Місія синодальний інформаційно-просвітницький відділ Української Православної церкви», м. Київ, – через те, що заявник на запит Національної ради не надав документи, які б підтверджували їх відповідність вимогам статті 12 Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації».
Як вже писав «Детектор медіа», відколи набув чинності закон «Про медіа» Нацрадавідмовила у реєстрації дванадцяти компаніям. І ще шість компаній не отримали реєстрацію, бо не набрали відповідної кількості голосів. Розкажемо детальніше про ці історії.
Зареєструвала Нацрада на засіданні 30 нових онлайн-медіа. Серед них 11сайтів, 7 каналів у Telegram та YouTube, 5 сторінок у Facebook й Instagram, 3 електронні та 1 науковий журнали, 2 портали новин та 1 інформаційний вебпортал.
ТОВ «Інформаційне агентство «Великий Київ» і ГО «Запорізький центр розслідувань» зареєстрували по п’ять своїх медіаресурсів – сайт, канали у Telegram та YouTube, сторінки Facebook та Instagram, які називаються Big Kyiv та «Запорізький центр розслідувань» відповідно.
Три електронних наукових журналів – «Національні інтереси України», «Суспільство та національні інтереси» та «Успіхи і досягнення у науці» – зареєструвала громадська організація «Всеукраїнська асамблея докторів наук з державного управління».
Олійник В. П. із Києва зареєстрував канал у Telegram і сторінку у Instagram.
Також свої канали в YouTube зареєстрували ГО «Харківський медіа хаб» і Хрищук А. П. із Волині, які називаються «Kharkiv media hub»/«Харківський медіа хаб» та «Сила Впливу».
Балтакси М. В. із Дніпропетровщини подав 2 портали новин, а ТОВ «Вісті Придніпров’я» – 2 сайти.
Окрім цього регулятор зареєстрував три лінійні медіа із загальнонаціональним покриттям, які мовлять без використання радіочастотного спектра:
- Два ТОВ – «Бачу ТБ» (логотип «ХРОНІКИ+») і «Відзон» (логотип «Знаєм 24») обрали культурологічний/освітній/просвітницький формат;
- ТОВ «ФТВ-Юкрейн» (логотип «fashion») віддає перевагу формату про стиль життя/відпочинок/здоров’я/подорожі.
Також реєстрацію отримали 10 друкованих медіа. А три компанії попросили Нацраду скасувати реєстрацію своїх 5 медіа:
- Київське ТОВ «Епоха просвітництва» – журнали «Епоха жінки»/«Epocha ženy»/«Эпоха женщины» та «Епоха просвітництва»/«Epocha osvicenstvi»/«Эпоха просвещения»;
- Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини – журнали «Гумань» та «Економічні горизонти».
- Інститут української археографії та джерелознавства ім. М. С. Грушевського Національної академії наук України вирішив скасувати реєстрацію збірника наукових праць «Науковий щорічник «Історія релігій в Україні»/«History of religions in Ukraine». Research yearbook».
Також зареєструватися 19 провайдерів аудіовізуальних сервісів із місцевим покриттям. Їхні послуги будуть доступні у 9 регіонах нашої країни, зокрема:
- Дніпропетровська область – ТОВ «Радіотехнічна лабораторія».
- Закарпатська – фізична особа-підприємець Шетеля Ю. В.
- Івано-Франківська – ОВ «Олтех-ком»; ТОВ «Телерадіокомпанія «Міжгір’я ТВ»; ТОВ «ТК Техно-сервіс»; фізична особа-підприємець Соляр П. Я.; ТОВ «Стой.Нет».
- Київ і область – ТОВ «Інтрафік нетворкс»; ТОВ «Ліптел»; фізична особа-підприємець Локшина О. С.; ТОВ «Форестнет».
- Львівська – ТОВ «Іноваційні телекомунікації»; ПП ТРК «НПК-Сат».
- Одеса – ПП «ЄЛС Телеком»; ПП «Міртелеком».
- Суми та область – ТОВ «Мрія телеком»; ТОВ «Телекомунікаційна компанія «Плазма».
- Харків – ТОВ «Інженерно-виробнича фірма «Рівас».
- Черкаська – ТОВ «Центртелеком».
Для провадження своєї діяльності вони обрали кабельну аналогову, кабельну цифрову та IPTV технології.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.
Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.