Аудит Ґрунту від Makosh: отримайте щедрий врожай, заощадивши на добривах
Аудит Ґрунту від Makosh: отримайте щедрий врожай, заощадивши на добривах

Аудит Ґрунту від Makosh: отримайте щедрий врожай, заощадивши на добривах

Якісний аналіз ґрунту – важливий інструмент для ведення ефективного землекористування. Також це дієвий спосіб заощадити на живленні, адже спираючись на результати аналізу, аграрії вносять лише необхідні добрива.

Що таке Аудит Ґрунту?

Аудит Ґрунту передбачає проведення комплексу робіт. По-перше, це формування сітки відбору (1-5 га, 10 га, 20 га) відповідно до контуру поля або по зонах продуктивності. По-друге, це проведення відбору зразків за допомогою автоматичного пробовідбірника по GPS координатах, що забезпечує якісний відбір ґрунту на задану глибину 20-30 см (для формування 1 об’єднаного зразка проводиться відбір 20-30 проб). Одночасно з відбором проб ґрунту проводиться замір твердості ґрунту для виявлення переущільнених ділянок поля автоматичним пенетрометром на глибину 50 см.

Після відбору зразків ґрунту складається акт відбору, де зазначається назва господарства, номер поля,  номера зразків, планова культура та врожайність, попередник, система живлення у господарстві. Далі відбуваються головні етапи, від яких залежить результативність — це  лабораторний аналіз ґрунту та інтерпретація отриманих даних, розробка рекомендацій.

Методи проведення

Компанія Makosh проводить Аудит Ґрунту на визначення наступних показників: органічна речовина, кислотність (рН ґрунту), доступні форми елементів живлення: N, P, K, Ca, Mg, S, Zn, Fe, Mn, Cu, B, Na, ЄКО, насиченість основами, засоленість та карбонатність, а за потребою — текстуру ґрунту. Для забезпечення відмінної якості досліджуваних даних, Makosh співпрацює з однією з найкращих лабораторій світу AgSource Laboratories (США), яка надає послуги сільськогосподарського тестування вже не один десяток років та здобула світове визнання.

Як Аудит Ґрунту допомагає заощадити на живленні? 

Навесні 2022 року аграрій проводив Аудит Ґрунту на площі 400 га перед посівом ярих, щоб спланувати технологію вирощування та систему живлення під посів озимого ріпаку та пшениці. Попередньо власник господарства вніс NPK добрива, проте, згідно з результатами Аудиту Ґрунту,  стало зрозуміло, що  внесення Калію не є обов’язковим.

На осінь було прийнято рішення  сіяти з азото-фосфорними добривами. На основі отриманих результатів Аудиту Ґрунту аграрій скоригував систему живлення під майбутні посіви на дослідній площі та заощадив кошти на живленні, не втративши при цьому якісних та  кількісних показників урожаю! Адже азото-фосфорні добрива на 30% дешевші, ніж NPK добрива.

Бажаєте оптимально використовувати ваші кошти на живленні рослин та отримати високий урожай при мінімальних затратах? Перед плануванням технології вирощування проведіть Аудит Ґрунту! А наші агрономи-експерти  допоможуть вам підібрати необхідний вид добрив та меліорантів, їх норму та спосіб внесення, щоб забезпечити отримання високих врожаїв при обґрунтованих затратах!

E8530d


Перегляди: 0
Источник материала
loader
loader