Галина Бабій стала лауреаткою премії імені Джеймса Мейса
Галина Бабій стала лауреаткою премії імені Джеймса Мейса

Галина Бабій стала лауреаткою премії імені Джеймса Мейса

Премія в галузі журналістики «Громадянська позиція» імені Джеймса Мейса, заснована всеукраїнською газетою «День» у 2008 році, щорічно вручається в дні пам’яті Голодомору українського народу 1932-1933 років.

Цьогоріч премію імені Джеймса Мейса отримала ведуча «Українського радіо» Галина Бабій. Церемонія нагородження, організована Державним комітетом телебачення і радіомовлення України та всеукраїнською газетою «День», відбулася 27 листопада.

Голова ради премії Сергій Тримбач зазначив, за кандидатуру Галини Бабій одноголосно проголосувала вся рада.

 «І сьогоднішня наша лауреатка належить до когорти тих журналістів культурного фронту, скажімо так, традиційного, але сьогодні є сенс так говорити. Вона на цьому фронті якраз відстоює нашу культуру і її силу. Тому що одна із рис імперської політики полягала в тому, щоб українцям втюхувати оцю нехитру думку, що в нас є якась культура, але вона все-таки другорядна, третьорядна. То лі дєло веліка руська література, і так далі. Так от, діяльність Галини Бабій якраз належить до тих людей. Маючи прекрасну музичну консерваторську освіту, вона могла б піти по лінії класичній, і це було б достойно, безумовно. Але Галина обрала журналістику і популяризацію української музики», — сказав Сергій Тримбач.

Галина Бабій подякувала за те, що серед усіх достойних кандидатів обрали саме її. Вона також повідомила, що грошовий еквівалент премії віддасть на збір Суспільного мовлення разом із Фондом «Повернись живим» для батальйону безпілотних авіаційних систем 14 окремої механізованої бригади ЗСУ.

«Громадянська позиція — це не талант вроджений, не освіта, не фах, а це те, що виховується з дитинства. Це совість, це розуміння того, хто ти на землі, якого народу і для чого ти сюди прийшов. І якщо ти можеш щось зробити для того, аби не просто заробити гроші і до вечора їх з'їсти, а щоб про це знали твої нащадки — роби це! Це найкраща інвестиція твого життя у майбутнє, твого народу, твоєї нації, твоєї держави», — зазначила у промові Галина Бабій.

Радіожурналістка Галина Бабій отримала премію у 100-річчя «Українського радіо», тож після виступу вона вручила пам’ятний подарунок засновниці премії Ларисі Івшиній — ювілейну вінілову платівку, на якій зібрана історія фонду «Українського радіо» в записах Симфонічного оркестру Українського Радіо.

Переглянути трансляцію церемонії можна на ютуб-каналі Укрінформу. Також в ефірі «Українського радіо» вийшов сюжет з цієї події, послухати його можна за лінком.

Лауреатами премії в різні роки ставали: політолог, публіцист, колумніст та журналіст Ігор Лосєв (2009 рік), редактор відділу «Історія і Я» газети «День» Ігор Сюндюков (2010 рік), публіцист, політолог, історик, член-засновник ГО «Київське братство» Сергій Грабовський (2011 рік), український політолог і публіцист Олександр Палій (2012 рік), історик Володимир Бойко та доктор філософських наук, професор, публіцист Петро Кралюк (2013 рік), вебредактор «Дня» Валентин Торба (2014 рік), редактор відділу політики газети «День» Іван Капсамун (2015 рік), сценарист та історик культури Сергій Тримбач (2016 рік), журналістка Наталя Іщенко (2017 рік), журналістка та телеведуча Лариса Волошина (2018 рік), журналіст та головний редактор порталу «Цензор.нет» Юрій Бутусов (2019 рік), кінознавець, культуролог та оглядач газети «День» Дмитро Десятерик (2020 рік).

Минулого року публіцист, політичний оглядач та журналіст «Радіо НВ» Дмитро Тузов був відзначений Премією імені Джеймса Мейса за сприяння утвердженню історичної пам’яті народу, його національної самосвідомості й самобутності.

 Фото: Суспільне

Читайте також
Ведуча «Українського радіо» Галина Бабій: «Говорить Київ» в ефірі означає, що ми існуємо
Галина Бабій та Роман Коляда вестимуть на «Українському радіо» прямоефірне шоу «Сьогодні вдень»
Галина Бабій: Ми продовжимо зйомки «Мистецьких історій» на «UA: Першому» і плануємо розширити формат
Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
Долучитись
Источник материала
loader
loader