Альянс стійкості МСП втілює в Україні понад 120 проєктів з підтримки бізнесу
Альянс стійкості МСП втілює в Україні понад 120 проєктів з підтримки бізнесу

Альянс стійкості МСП втілює в Україні понад 120 проєктів з підтримки бізнесу

За сприяння Альянсу стійкості МСП в Україні втілюється 121 проєкт з підтримки бізнесу, що фінансується 24 донорами.

Про це під час заходу «Розвиток стійкості: Міжнародна підтримка для розвитку МСП в Україні» повідомив перший заступник міністра економіки Олексій Соболев, передає кореспондент Укрінформу.

Посадовець нагадав, що мале та середнє підприємництво є хребтом української економіки і запорукою її стійкості. Альянс стійкості МСП, у складі якого понад 30 країн, установ розвитку та міжнародних організацій, втілює в Україні 121 проєкт, який фінансується 24 донорами.

«Йдеться про великий обсяг робіт за різними напрямами. І ми маємо скоординувати зусилля, аби зробити таку підтримку якомога ефективнішою. Як координувати 121 проєкт у різних середовищах та умовах, - питання. Наша ідея - розробити разом із Міністерством цифрової трансформації та за підтримки Великої Британії стратегію зміцнення українського МПС», - розповів Соболев.

Перші результати реалізації проєктів, за його словами, можуть представити вже в червні наступного року у Римі в межах підготовки до Міжнародної конференції з відновлення України (URC-2025).

Найближчим же часом Мінекономіки концентруватиме зусилля на продовженні дерегуляції вітчизняногобізнес-середовища.

«Бізнес дуже хоче дерегуляції, і ми готові її забезпечити. Політична воля для цього є. Зокрема, на розгляді у парламенті законопроєкт №5837, який переводить усі неподаткові перевірки на ризик-орієнтований принцип. Ми не можемо повністю відмовитися від ринкового нагляду, адже це - вимога вступу до Євросоюзу», - пояснив Соболев.

Він нагадав, що нині діє мораторій на більшість таких перевірок (за винятком кількох галузей).

«Поступово повертатимемо ринковий нагляд. Але при цьому він має бути ризик-орієнтованим. Тобто, якщо бізнес чистий, «білий», вчасно сплачує податки, він не має «цікавити» податкових інспекторів», - додав заступник міністра.

За його словами, це лише один з елементів плану дерегуляції, який послідовно втілюється в Україні.

Як повідомлялося, Україна спільно з 12 іншими державами, 17 інституціями з розвитку та міжнародними фінансовими організаціями сформувала Альянс стійкості МСП в межах Міжнародної конференції з відновлення у Берліні (URC-2024). Співголовами секретаріату Альянсу є Міністерство економіки України і Федеральне Міністерство економічного співробітництва та розвитку Німеччини.

Альянс функціонує як тематична підгрупа Секторальної робочої групи «Економічне відновлення, промисловість та МСП» в межах трирівневої координації діяльності уряду України та партнерів з розвитку.

Теги по теме
Экономика Бизнес финансирование Минэкономики
Источник материала
loader
loader