Зв'язок у Європі – як вдома: що таке роумінг та як українцям його увімкнути
Зв'язок у Європі – як вдома: що таке роумінг та як українцям його увімкнути

Зв'язок у Європі – як вдома: що таке роумінг та як українцям його увімкнути

Так, мобільні оператори, які є учасниками угоди, взяли на себе зобов'язання мінімізувати тарифи. Ініціатива має на меті запропонувати доступні або навіть безплатні послуги роумінгу для громадян України в ЄС. Що таке роумінг, і як українцям в Європі під'єднати та користуватися ним, розповідає 24 Канал.

Що таке роумінг

Користувачі мають можливість використовувати свої мобільні номери за кордоном. Ця функція дозволяє здійснювати дзвінки, отримувати доступ до Інтернету та користуватися іншими послугами зв'язку, перебуваючи в зоні покриття мережі роумінг-партнера. Однак важливо зазначити, що користувачі повинні переконатися, що їхні пристрої технічно спроможні, а послуги роумінгу включені до тарифних планів.

Політика роумінгу базується на принципі "роумінг як вдома". Так, українські мобільні оператори зобов'язані надавати своїм клієнтам послуги мобільного зв'язку за тими ж тарифами, за якими вони користуються в Україні, коли перебувають у ЄС.

Основні принципи роботи ЄС роумінгу:

  • Відсутність додаткових витрат: користувачі сплачують ті ж тарифи, що і вдома.
  • Автоматичне підключення: підключення до роумінгу відбувається автоматично при перетині кордону з країною ЄС.
  • Обмеження трафіку: мобільні оператори можуть встановлювати ліміти на використання мобільного інтернету в роумінгу.

Для користувачів мобільного зв'язку основною перевагою нових тарифних планів є скасування додаткової плати за дзвінки, SMS та користування Інтернетом.

Однак, надмірне використання трафіку може призвести до додаткових платежів. Користувачам важливо перевіряти конкретні ліміти, встановлені їхніми мобільними операторами, щоб уникнути неочікуваних витрат.

Як налаштувати роумінг українцям в ЄС

Зазвичай нічого налаштовувати не потрібно – реєстрація в мережі іноземного оператора відбувається автоматично.

Якщо ж не з'явилася мережа іноземного оператора на дисплеї мобільного, перезавантажте телефон. Не допомогло – встановіть автоматичний режим пошуку мережі. Так, телефон зможе вибирати мережу з найкращим рівнем сигналу. Для цього в налаштуваннях смартфона:

  1. Виберіть розділ "Налаштування телефону" або "Стільникові дані‎‎".
  2. Далі натисніть "Вибір мережі" і перемкніть на "Автоматично".
  3. Трохи зачекайте – після реєстрації на дисплеї мобільного буде зазначена назва мережі оператора або код мережі.
  4. Щоб користуватися інтернетом, ввімкніть передачу даних у роумінгу та виберіть точку доступу (APN) – internet.

Тож, в роумінгу – нічого складного. Щоб отримати максимальну користь від роумінгу в ЄС, треба всього лиш дотримуватися простих правил, уважно стежити за використанням даних і заздалегідь переглядати тарифи вашого мобільного оператора.

    Источник материала
    loader
    loader