ЄК пропонує виділити Україні 1 млрд євро від заморожених активів РФ
ЄК пропонує виділити Україні 1 млрд євро від заморожених активів РФ

ЄК пропонує виділити Україні 1 млрд євро від заморожених активів РФ

Європейський Союз спрямовує надзвичайні надходження, для посилення обороноздатності України.

Еврокомісія пропонує спрямувати на розвиток української оборонної промисловості безпосередньо в Україні 1 мільярд євро із другого траншу від російських активів, заморожених після початку агресії РФ. Про це у Страсбурзі на пленарному засіданні Європарламенту повідомив єврокомісар з питань юстиції Дідьє Рейндерс, передає

“Ми мобілізували 1,5 мільярда євро надзвичайних надходжень від заморожених російських активів, 90% цього першого траншу будуть спрямовані через Європейський фонд миру для доставки (в Україну) пріоритетного обладнання, включаючи артилерійські боєприпаси та засоби протиповітряної оборони, і вперше – на прямі замовлення від української оборонної промисловості. З наступного траншу, який очікується також в обсязі 1,5 мільярда євро, ми запропонували спрямувати 1 мільярд для української промисловості”, – зазначив єврокомісар.

За його словами, з початку російського вторгнення в Україну ЄС мобілізував близько 45,5 мільярда євро для військової підтримки, з яких 6,1 мільярда були спрямовані через Європейський фонд миру. Це допомагає ЄС надавати Україні широкий спектр озброєнь, яких вона потребує для відбиття агресії. Зокрема, наразі Україна отримала бойові літаки F-16 завдяки ініціативі Нідерландів, Данії та інших європейських країн.

“Європейський Союз зобов’язався та доставив (Україні) 1 мільйон артилерійських снарядів. Водночас він наростив оборонне виробництво власної промисловості. Це покращило виробничі спроможності, що не лише допомагає надавати довгострокову допомогу для України, а й поповнювати наші власні склади. Допомагаючи Україні, ми також розбудовуємо нашу власну безпеку”, – наголосив представник Єврокомісії.

Він додав, що ЄС та його країни-члени проводять тренування для українських військовослужбовців і мають намір досягти поставленої мети з підготовки 75 тисяч особового складу для ЗСУ вже до завершення зими.

“Разом з цим, ми знаємо, що поточний рівень допомоги, яку ми надали, недостатній, щоб схилити ситуацію на полі бою на бік України. Ми знаємо, що Росія поставила всю свою економіку на військові рейки і розраховує на військову допомогу з Північної Кореї й Ірану, а також на суттєву підтримку, яку надає Китай. Ми маємо наростити нашу допомогу для України”, – наголосив сказав Дідьє Рейндерс.

Він зазначив, що Україна терміново потребує більше засобів протиповітряної оборони, боєприпасів, озброєння дальнього радіуса дії.

За словами єврокомісара, Європейський Союз продовжуватиме координацію з країнами-членами, щоб наростити такі поставки в Україну та адаптувати цю допомогу до нагальних потреб України.

Раніше ЗМІ писали, що країни Групи семи (G7) планують зберегти заморожені російські суверенні активи й після закінчення війни в Україні.



Теги по теме
Евросоюз Еврокомиссия
Источник материала
loader
loader