Меркель пояснила, чому Україна не вступила до НАТО у 2008 році
Меркель пояснила, чому Україна не вступила до НАТО у 2008 році

Меркель пояснила, чому Україна не вступила до НАТО у 2008 році

Колишня канцлерка Німеччини Ангела Меркель висловила думку, що війна в Україні могла б розпочатися значно раніше, якби в 2008 році Україна отримала перспективу членства в НАТО. За її словами, президент Росії Володимир Путін не залишився б байдужим до цього кроку, і Україна в той час була б набагато менш підготовленою до можливих військових конфліктів.

В інтерв’ю ВВС, Меркель зазначила, що її рішення заблокувати початок руху України до НАТО допомогло уникнути конфлікту в той період. Вона вважає, що вступ України до Альянсу міг би спровокувати Росію значно раніше, а сама Україна в 2008 році була набагато слабшою, ніж в лютому 2022 року, коли почалася повномасштабна війна з Росією.

“Ми побачили б військовий конфлікт ще раніше. Мені було зрозуміло, що президент Путін не залишився б байдужим і не спостерігав би за вступом України до НАТО. І тоді Україна як країна, безумовно, не була б така підготовлена, як у лютому 2022 року”, — сказала ексканцлерка. Крім того, Меркель висловила стурбованість з приводу можливості застосування Росією ядерної зброї. Вона наголосила на необхідності вжити всіх можливих заходів, щоб уникнути ядерного конфлікту, підкреслюючи, що Росія є однією з найбільших ядерних держав у світі поряд із США. “На щастя, Китай також говорив про це якийсь час тому. Ми не повинні піддаватися страху, але ми також повинні визнати, що Росія є найбільшою або, поряд із США, однією з двох найбільших ядерних держав у світі”, — зазначила Меркель.

У своїх мемуарах “Свобода: спогади 1954-2021” Ангела Меркель також розкрила подробиці дипломатичних зусиль, пов’язаних із НАТО, коли Україна та Грузія зверталися за планом дій щодо членства в Альянсі, але в 2008 році на саміті в Бухаресті таке рішення не було ухвалене. Меркель поділилася своїм розчаруванням через самовпевненість президента Росії, яка, на її думку, була очевидною ще в 2007 році.

Ці мемуари, в яких колишня канцлерка розповідає про свої політичні рішення та міжнародну політику Німеччини, побачать світ 26 листопада в більш ніж 30 країнах.

Теги по теме
Украина Россия война США Владимир Путин Китай Германия НАТО Ангела Меркель
Источник материала
loader
loader