Кібератака на телекомунікаційні компанії у США, що сталася в кінці жовтня 2024 року і пов’язана з китайськими хакерами, стала найгіршим хакерським інцидентом у телекомунікаціях в історії Америки.
Про це заявив голова Комітету з розвідки Сенату США Марк Ворнер в інтерв’ю The Washington Post, пише Reuters.
За даними ФБР та Агентства кібербезпеки й інфраструктурної безпеки США (CISA), зловмисники зламали мережі кількох телекомунікаційних компаній і отримали доступ до записів дзвінків та комунікацій. Основними цілями стали обмежене коло осіб, переважно пов’язаних із урядом або політичною діяльністю.
У заяві від 13 листопада американські відомства повідомили, що хакери перехоплювали дані спостереження, призначені для американських правоохоронних органів.
Пекін категорично заперечує звинувачення.
«Упродовж тривалого часу США поширюють дезінформацію про загрози китайських хакерів для досягнення своїх геополітичних цілей. Китай рішуче виступає проти всіх видів кібератак і бореться з ними», — заявив представник посольства Китаю у Вашингтоні Лю Пен'юй.
За повідомленнями, хакери намагалися отримати доступ до телефонів тодішніх кандидатів у президенти та віцепрезиденти, включно з Дональдом Трампом і Джей Ді Венсом, а також до комунікацій інших високопосадовців. Це викликало серйозне занепокоєння щодо безпеки телекомунікаційної інфраструктури США.
Марк Ворнер зазначив, що злом дозволив хакерам прослуховувати телефонні розмови та читати текстові повідомлення. У розмові з The New York Times він додав: «Ситуація залишається критичною. Двері ще не зачинені, або, принаймні, зачинені не повністю».
Ворнер підкреслив, що ця атака є частиною ширшої стратегії Китаю, спрямованої на проникнення у телекомунікаційні системи по всьому світу з метою викрадення величезних обсягів даних.
Американська сторона висловила занепокоєння, що такі зломи можуть поставити під загрозу національну безпеку та викликати довготривалі наслідки для технологічної інфраструктури країни.
Нагадаємо, ФБР і CISA розслідують випадки злому систем кількох телекомунікаційних провайдерів хакерським угрупованням, підтримуваним Китаєм.
Фото: Reuters.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.