Про це уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубнець повідомив у Телеграмі, передає Укрінформ.
"Понад вісім з половиною тисяч дітей у місті Лубни на Полтавщині не могли повною мірою реалізувати своє право на належний соціальний захист, допомогу та компетентний нагляд з боку держави. Ця ситуація склалася через те, що служба у справах дітей виконавчого комітету Лубенської міської ради Лубенського району не мала статусу юридичної особи, що суперечить вимогам законодавства", - заявив Лубінець.
За його словами, через це становище дітей у громаді, особливо тих, які потребують особливої уваги держави - дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, і дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах, могло суттєво погіршитися.
Омбудсмен пояснив, що без статусу юридичної особи служба не мала права самостійно ухвалювати рішення щодо дітей, наприклад, тимчасово влаштовувати дитину, яка залишилася без піклування батьків, підписувати акти про обстеження умов проживання дитини чи про оцінку рівня її безпеки, а також представляти інтереси дітей у судах.
За словами Лубінця, для відновлення права дітей на належний соціальний захист, допомогу та компетентний нагляд з боку держави він скерував подання до компетентних органів влади і звернувся до Лубенського міського голови.
Як результат, з 1 січня 2025 року, відповідно до рішення Лубенської міської ради, службі у справах дітей виконавчого комітету Лубенської міської ради Лубенського району Полтавської області буде наданий статус юридичної особи публічного права.
"Діти мають відчувати впевненість у тому, що держава стоїть на захисті їхніх прав і забезпечує всі необхідні умови для їхнього стабільного розвитку та благополучного майбутнього", - наголосив уповноважений.
Як повідомляв Укрінформ,правоохоронці розслідують факти порушення прав дітей, виявлені в результаті моніторингового візиту представниці уповноваженого з прав дитини до однієї зі спеціальних шкіл Тернопільської області.