Стартував безоплатний онлайн-курс від ДСНС про підготовку до блекаутів
Стартував безоплатний онлайн-курс від ДСНС про підготовку до блекаутів

Стартував безоплатний онлайн-курс від ДСНС про підготовку до блекаутів

Курс навчить безпечно користуватися альтернативними джерелами живлення.

Фонд Східна Європа разом із Державною службою України з надзвичайних ситуацій та за підтримки Програми EGAP, яка сприяє активній цифровій трансформації нашої країни, створили курс «Не стій – вмикай: світло, тепло, інтернет». 

Його мета — допомогти українцям пережити складний осінньо-зимовий період, ознайомити з ключовими правилами безпеки під час використання альтернативних джерел живлення та мінімізувати кількість побутових надзвичайних ситуацій. А також — забезпечити безперебійний доступ до онлайн-послуг навіть в умовах вимкнення світла.

«Курс розроблений у межах Програми EGAP, яка вже майже 10 років працює над цифровізацією України. Очевидно, ні про які електронні послуги чи е-демократію не може йтися, коли немає "бази" — світла, води, звʼязку. Тож EGAP коштом Швейцарії намагається допомогти українцям пройти крізь ці випробування, не втративши прогресу з цифровізації», — зазначив Віктор Лях, президент Фонду Східна Європа.

Протягом восьми лекцій курсу його ведучі — музиканти гурту ТНМК Олег Фагот Михайлюта та Олександр Фоззі Сидоренко, пресофіцер ДСНС Олександр Хорунжий, експерт з енергоефективності Святослав Павлюк – розповіли:

  • як заживити квартиру, приватний будинок;
  • як підготуватися до відключень у багатоквартирному будинку;
  • як заживити роутер та якого провайдера обрати, щоб мати доступ до інтернету;
  • як використовувати різні прилади у різних умовах;
  • на що звертати увагу під час вибору пристрою;
  • які є заходи безпеки під час користування різними приладами.

Курс — безоплатний. Його успішне завершення дає можливість отримати сертифікат, що містить 0,2 кредити ЄКТС, або шість академічних годин, і зараховується як самоосвіта.

Зареєструватися на курс «Не стій – вмикай: світло, тепло, інтернет» можна за посиланням.

Онлайн-курс розроблений Державною службою України з надзвичайних ситуацій за підтримки Фонду Східна Європа у межах Програми EGAP, що фінансується Швейцарією.

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Теги по теме
ГСЧС
Источник материала
loader