Нromadske нагородило 11 героїв, які своїм прикладом показують силу єдності, витривалості та віри
Нromadske нагородило 11 героїв, які своїм прикладом показують силу єдності, витривалості та віри

Нromadske нагородило 11 героїв, які своїм прикладом показують силу єдності, витривалості та віри

Нагородами видання відзначили військових, медиків, ветеранів, волонтерів, митців, спортсменів та підприємців.

До свого 11-річчя видання Hromadske нагородило 11 героїв та героїнь своїх матеріалів, які своїм прикладом показують силу єдності, витривалості та віри. Переможців обирала команда та читачі медіа. Критеріями для оцінки номінантів були досягнення у своїй галузі, вплив на суспільні процеси, активна громадянська позиція, лідерство та чесність.

Так, у спеціальній номінації «Відданість професії» посмертно відзначили журналістку Вікторію Рощину, яка у вересні 2024 року загинула в російському полоні.

«Віка понад 5 років працювала на hromadske. Вона жила журналістикою. Часто вона справляла враження безсмертної своєю впертістю й наполегливістю. З початком повномасштабної війни Віка ризикувала свободою та життям, щоб розповісти світові про страждання людей на окупованих територіях», — зазначили в Hromadske.

Музичним гуртом року визнали Vivienne Mort.

«Їхня музика — це тонке поєднання емоцій, поезії та сміливих експериментів. У 2024 році, після шестирічної перерви, гурт випустив новий альбом "Фата", який містить 13 композицій і став ретранслятором переживань та життя в новій реальності», — вважає медіа.

У номінації «Митець року» перемогу здобув письменник, музикант, громадський діяч та військовослужбовець Національної гвардії України Сергій Жадан. Окрім іншого, він заснував радіо «Хартія», основна мета якого — «зшивати суспільство, яке зараз роз'єднане», нагадали в Hromadske.

Захисником року, за версією Hromadske, став Ігор Фльорко з позивним Яр. Під час Революції гідності 17-річний Ігор разом з товаришами їздив з рідного Львова до Києва, щоб не пропустити ключові події країни. А вже у 2015 році пішов служити артилеристом у добровольчий батальйон «Азов». Відтоді він провів на війні майже 10 років (з невеликою перервою на цивільне життя).

Святослав Микитюк здобув нагороду в номінації «Військови медик року». До повномасштабної війни він був хірургом в одному з медзакладів Хмельницького, а нині рятує життя українських захисників на передовій. Медики й самі нерідко стають мішенню для ворожих обстрілів, але попри всі ризики невпинно виконують свою складну місію.

Волонтером року став Олексій Юков, який 24 роки займається пошуком загиблих і зниклих безвісти. Волонтерська пошукова група «Плацдарм», яку він очолює, першою в Україні почала займатися пошуком загиблих — ще під час війни на Донбасі (АТО). Зараз же волонтери під керівництвом Олексія шукають тіла російських солдатів, місцевих мешканців, яких закатували й убили, українських військових, що загинули, захищаючи незалежність України.

У категорії «Реабілітологи року» нагороду здобула організація Superhumans, яка допомагає пораненим військовим і цивільним повертати втрачені можливості й відновлювати віру в себе. 

Марафонцем року визнали першого українського ветерана з ампутацією кінцівки, який узяв участь у забігах найпрестижнішої світової серії World Marathon Majors, Романа Кашпура. На марафонській дистанції він відмовлявся від передбачених правилами спецхарчування та води. Після ампутації Роман тягнув 16-тонний літак злітною смугою і ходив у штурм на протезі, створеному лише для купання. 

У номінації «Спортсмен року» відзначили плавця, чемпіона Паралімпійських ігор 2024, володаря золотої і трьох срібних медалей, світового рекордсмена Андрія Трусова, який встановив рекорд — 26,38 секунди на дистанції 50 метрів вільним стилем.

Водночас спортсменкою року визнали легкоатлетку, олімпійську чемпіонку, яка підкорила планку на висоті 2,10 м, побивши 37-річний рекорд, Ярославу Магучіх.

Бізнесом року, за версією медіа, стала «Нова пошта». На думку Hromadske, компанія «змінила уявлення про логістику в Україні та стала символом надійності та швидкості навіть у воєнний час, доставляючи посилки до прифронтових міст».

У номінації «Натхнення року» відзначили Мілану Компанієць. «Аби витягнути сина з полону, мати влаштовувала пікети й пресконференції, брала приступом Верховну Раду та Міністерство у справах ветеранів. Вона боролася, коли всі навколо казали зупинитися і здатися. Ця нагорода — за кожен день очікування та нездоланну силу материнської любові, яка здатна перемогти навіть найглибшу тишу», — зазначило видання.

Hromadske започаткувало цю нагороду торік на свою 10-ту річницю, щоб відзначати нею військових, медиків, ветеранів, волонтерів, митців, спортсменів та підприємців, які роблять неможливе та надихають медіа і його читачів. 

Читайте також: 

  • Медіа, що народилося на Майдані: Громадське відзначило своє 10-річчя
  • «Поки Мустафа пив чай…»: як 10 років тому народжувалося hromadske

Фото: Нromadske

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Источник материала
loader
loader