Чубаров назвав головний виклик для кримськотатарського народу
Чубаров назвав головний виклик для кримськотатарського народу

Чубаров назвав головний виклик для кримськотатарського народу

Головний виклик для кримськотатарського народу сьогодні – це захоплення його землі російським ворогом, який знищує системно кримськотатарський народ протягом 240 років.

На цьому наголосив глава Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров під час другої міжнародної конференції Crimea Global. Understanding Ukraine through the South («Крим глобальний: розуміння України через Південь»), передає кореспондент Укрінформу.

"Найголовніший виклик для кримськотатарського народу сьогодні – це захоплення його землі російським ворогом, який знищує системно кримськотатарський народ протягом 240 років. Найголовніший виклик – це захоплення нашої землі, який веде нас до знищення", - сказав він.

Говорячи про ситуацію з правами кримських татар в Україні, Чубаров підкреслив, що саме війна Росії проти України прискорила усвідомлення українським суспільством питань, пов'язаних із корінними народами України і в першу чергу з необхідністю відновлення прав корінного кримськотатарського народу, який протягом майже пів століття насильно утримувався в місцях вигнання, за межами своєї власної землі.

"Був період несприйняття важливості і необхідності відновлення прав кримськотатарського народу, і лише 20 березня 2014 року, коли Крим вже був фактично захоплений і був вже проведений так званий "референдум", Верховна Рада України прийняла спеціальну постанову, якою гарантує права корінного кримськотатарського народу на своїй землі, як частині української держави, визнає Меджліс кримськотатарського народу як представницький орган, що обирається делегатами Курултаю кримськотатарського народу, і Верховна Рада заявляє від імені держави про приєднання до декларації ООН з прав корінних народів. І з цього моменту розпочалася системна робота щодо відновлення прав кримськотатарського народу в Україні", - зауважив він.

Чубаров нагадав, що у 2021 році було прийнято закон "Про корінні народи України", але ще триває дискусія з урядом України щодо надання Меджлісу правового статусу як представницького органу кримськотатарського народу.

"До цього часу продовжується дискусія з урядом України щодо надання статусу представницького органу корінного кримськотатарського народу Меджлісу кримськотатарського народу. Це неприпустимо", - зазначив глава Меджлісу.

При цьому він зазначив, що в Україні, як і в кожній державі іноді між прийняттям схвалення закону і його реалізацією проходить певний час, імплементація ухваленого закону ускладняється різними обставинами.

"Але в той же час, хочу бути об'єктивним, у сфері на яку розповсюджується закон про корінні народи ведуться постійній роботи, взаємодії з органами виконавчої та державної влади. У нас йде дискусія про подальші наші кроки і про форму їх вирішення", - додав Чубаров.

Він поінформував, що у 2025 році пройде 24 сесія Постійного форуму ООН з питань корінних народів, на якій держави звітуватимуть про виконання зобов'язань щодо корінних народів, зокрема, як реалізують їх права.

Як повідомлялося, 17 жовтня 2024 року голова правління Кримськотатарського ресурсного центру, голова управління зовнішніх зв'язків і правозахисної діяльності Меджлісу кримськотатарського народу Ескендер Барієв подав до Київського окружного адміністративного суду позов з вимогою зобов’язати Кабмін виконати положення закону «Про корінні народи» та визнати Меджліс представницьким органом кримськотатарського народу.

Раніше Укрінформ повідомляв, що коментуючи цей позов, Рефат Чубаров зазначив, що Меджліс продовжує докладати політичних зусиль для визнання його представницьким органом кримськотатарського народу.

Теги по теме
Оккупация Крыма
Источник материала
loader
loader