Уряд Великої Британії запровадив санкції проти Дмитра Фірташа
Уряд Великої Британії запровадив санкції проти Дмитра Фірташа

Уряд Великої Британії запровадив санкції проти Дмитра Фірташа

Уряд Британії визначив дії Фірташа як такі, що підпадають під Глобальний регламент щодо антикорупційних санкцій

Уряд Великої Британії 21 листопада запровадив санкції проти українського бізнесмена Дмитра Фірташа. Про це йдеться на сайті британського уряду.

Уряд визначив його дії як такі, що підпадають під Глобальний регламент щодо антикорупційних санкцій.

У відомстві стверджують, що Дмитро Фірташ вивів з України «сотні мільйонів фунтів стерлінгів» завдяки корупції та контролю над розподілом газу, і приховав десятки мільйонів фунтів прибутків лише на ринку нерухомості у Великій Британії.

Також санкції ввели проти дружини Фірташа — Лади Фірташ, бо вважають, що вона володіє британськими активами від його імені, зокрема будівлею старої станції метро Brompton Road.

А також проти Дениса Горбуненка, британського фінансового «фіксера», який сприяв корупції Дмитра Фірташа.

Санкції передбачають заморожування активів та заборону на пересування.

РНБО запровадила персональні санкції проти Дмитра Фірташа та Павла Фукса ще в червні 2021 року. Санкції проти Фірташа запровадили через його участь у титановому бізнесі та постачання сировини на військові підприємства Росії. Санкції проти Фукса запроваджені через «незаконне отримання ліцензій на видобуток корисних копалин в Україні». Дмитро Фірташ категорично заперечує звинувачення Радбезу, як і Фукс вважає, що це особиста помста Олексія Данілова. 

У травні 2023 року СБУ повідомила про підозру Дмитру Фірташу, а також його топменеджерам у привласненні державного газу вартістю 18 млрд гривень. У серпні за цією справою в Україні заарештували активи Фірташа на суму 7,4 млрд гривень.

Фірташ є одним з найбагатших бізнесменів України, зараз він перебуває у Відні під домашнім арештом через справу ФБР проти нього. Зокрема, його звинувачують у відмиванні грошей та участі в корупційних схемах. Фірташа затримали в Австрії в березні 2014 року на запит американських слідчих, але випустили під заставу в 125 млн євро. Відтоді він оскаржував свою екстрадицію в США. Олігарху загрожує до 50 років тюрми і конфіскація всіх активів.

Через міжнародну групу компаній Group DF Фірташ контролює медіагрупу Inter Media Group (до складу якої входить, зокрема, телеканал «Інтер»). У липні 2023-го Дмитро Фірташ збільшив свою частку у власності «Інтера» з 53,4% до 59,5% в результаті купівлі частки в Сергія Льовочкіна.

  • Читайте також: Власники під санкціями й арештом: хто контролює та на які кошти існують медіагрупи

Фото: Дмитро Фірташ / obozrevatel

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Теги по теме
Великобритания санкции
Источник материала
loader
loader