У Великій Британії проти видавця таблоїда The Daily Mirror подали 101 судовий позов щодо прослуховування телефонів
У Великій Британії проти видавця таблоїда The Daily Mirror подали 101 судовий позов щодо прослуховування телефонів

У Великій Британії проти видавця таблоїда The Daily Mirror подали 101 судовий позов щодо прослуховування телефонів

Суддя Тімоті Фанкурт постановив, що розгляд справ, ймовірно, відбудеться в листопаді наступного року.

Високий суд Лондона розглянув 101 позов від громадських діячів, зокрема акторів Кейт Вінслет, Шона Біна та Джилліан Андерсон, проти  Mirror Group Newspapers про злом телефону та інший незаконний збір інформації. Про це пише Reuters.

Видавець таблоїдів Daily Mirror, Sunday Mirror і Sunday People, який належить Reach, упродовж більш ніж десяти років був втягнутий у судові процеси щодо ймовірного незаконного збору інформації для матеріалів.

У грудні 2023 року Високий суд Лондона визнав, що британський принц Гаррі постраждав через прослуховування та інші незаконні методи збору даних журналістами принаймні для 15 матеріалів. За словами Гаррі, видавець таблоїдів Mirror Group Newspapers переслідував його впродовж 15 років від 1996-го.

Принц отримав близько 178 000 доларів США компенсації, але пообіцяв, що його місія продовжуватиметься, і судовий розгляд його окремої справи має розпочатися в січні.

Коли Гаррі в основному виграв свою справу в грудні 2023 року, справи двох інших позивачів були відхилені через пізній термін подачі. Компанія Reach заявила, що це рішення означає, що справи, розпочаті після жовтня 2020 року, «ймовірно, будуть відхилені, окрім виняткових обставин».

Утім, зараз MGN зараз стикається зі 101 позовом. Видавець попросив проведення судового розгляду наприкінці 2025 року, щоб з'ясувати терміни подачі позовів. 

Суддя Тімоті Фанкурт постановив, що такий судовий процес, ймовірно, відбудеться в листопаді наступного року.

У 2015 році Daily Mirror опублікувала офіційне вибачення за телефонне хакерство. У зверненні зазначено, що інформація, отримана за допомогою телефонного хакерства, використовувалася в газетах. Це, на думку авторів звернення, є «неприйнятним вторгненням» у приватні життя людей.

«Це було незаконно, не повинно більше ніколи повторитися та є порушенням стандартів, яких наші читачі очікують та на які заслуговують», — ішлося в тексті вибачення.

Фото: Getty Images

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Теги по теме
Великобритания Суд
Источник материала
loader
loader